Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm izle tek parça! Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm full izle!

42

Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm izle tek parça! Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm full izle!

TRT’nin sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’nun 28. bölümü izleyiciyle buluştu. Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde izleyiciler hem duygulandı keza heyecanlandı. Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde; Hasan Sabbah ve Batıniler, Başulu’yu tuzağa düşürüp onu kaçırmışlar, öte taraftan büyük bir kumpas kurup Şelemzar’ı ele geçirmeyi başarmışlardı. üstelik Sencer, Başulu’nun kaçırıldığını ve Livya’nın yaralanmasına sebep olan kişinin Efruz olduğunu ve Efruz’un Sabbah’a çalışan kıdemli bir Batıni olduğunu öğrenmişti. Başulu’yu Batınilerin kaçırdığını anlayan Sencer, Efruz’u yakalamak için Şelemzar Darüşşifası’na doğru yola koyulmuştu. İşte Uyanış Büyük Selçuklu son birim full tek parça izle bilgileri…

Uyanış Büyük Selçuklu 28. birim izle

Başulu’nun Sabbah’ın elinde olduğunu öğrendiklerinde Şelemzar’ı alamayacaklarını anlayıp Sabbah’ın Başulu’yu salıvermek için istediği Nizar’ın Hilati’ni getirmeyi benimsemek zorunda kalmışlar ve Melikşah’ın huzuruna çıkıp bir bahaneyle Nizar’ın Hilati’ni istemişlerdi.
Melikşah, kısa bir zaman sonra Sencerlerin bakımlı yürüttükleri bu harekâtı öğrenmiş ve Nizar’ın Hilati’ni vererek; Sencerlerden bakımlı olarak Sabbah’a bir tuzak kurmuş ve sırrın açıkça olma vetiresini bu şekilde başlatmıştı.
Melikşah’ın kurduğu tuzağın neticesinde Sabbah keza hilatten keza de Başulu’dan olmuştu. Çünkü Melikşah, Başulu’yu Şelemzar’dan kaçırtmayı başarmıştı. Sencer, Nizamülmülk, Tapar ve Melikşah saraya dönmüşlerdi.
Başulu, Melikşah’ın karşısına gelmişti. Başulu mecburi kalıp yüzündeki peçeyi indirince uzun yıllar sonradan ilk olarak Başulu ve Melikşah, birbirlerinin yüzünü görmüşler ve giz açılmıştı! Yıllar önce bu sırrı tertipleyen ve Melikşah’ın tahta çıkmasını karşılayan Nizamülmülk, sultana yalan söylediği için nasıl bir hükümle karşılaşacaktır?
Melikşah, yanında kadar yükselip gerçi kendisinden saklanan Sencer’i ve Melikşah’ın kendisini öldü bilmesine katlanma edip saklanmayı sürdüren Başulu’yu affedecek midir?
öte taraftan sırrın açılması çok süratli bir şekilde tüm Selçuklu hanedanına yayılacaktır. Selçuklu Hanedanı üyeleri Başulu’nun yaşadığı ve Sencer’in bakımlı bir veliaht olarak ortaya çıkmasını nasıl karşılayacaktır?
Sırrı Melikşah’tan daha önce öğrenen ve sırrın açılmaması için Başulu’nun kurtarılmasına mani almak isteyen ve başarılı olamayan Terken’in Başulu’ya karşısında düşmanca tavrı eyleme dönüşecek midir?

Bir önceki yazımız olan Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? 2021 Nihat Hatipoğlu sahur iftar programı kaçta? başlıklı makalemizde ali bardakoğlu, atv canlı yayın ve emel hatipoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.