Genel Blog

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm fragman izle! Canlı izle!

20

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm fragman izle! Canlı izle!

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu 28. bölüm fragmanı çıktı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölümü izle! Uyanış: Büyük Selçuklu gelecek hafta neler olacak? Uyanış: Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 28. BIRIM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. birim fragmanı henüz yayınlanmadı. Bugün yayınlanan 27. bölümün sonunda 28. birim fragmanı yayınlanması bekleniyor.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 27. BÖLÜM FRAGMANI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Sencer’in tertibi neticesinde Tekiş’in ihanetinden muhakkak olan Melikşah, Tekiş’e nasıl bir ceza verecektir? Tahtı ele geçirmek için mücadeleye girmiş olan Tekiş, Melikşah’ın elinden kurtulmayı başarabilecek midir?

öte yandan Sabbah, Kınık Obası’na gidip Tapar ile gizlice buluşan kadının Başulu olduğunu öğrenmişti. Dolayısıyla Selçuklu Devleti’ni büyük bir karmaşaya sürükleyebilecek olan sırra da vakıf olmayı başarmıştı. Sabbah bu sırrı nasıl kullanacaktır?

Kınık Obası’nda Efruz’u tanıyacak olan Livya, Efruz ile Sabbah’ı ele verecek midir? Efruz, Sabbah ile birlikte Kınık Obası’ndan kaçmayı başarabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra; Terken, karnındaki bebeğin erkek olduğunu öğrenmiş, süre kaybetmeden bu hoş haberle Melikşah’ı müjdelemişti. Terken doğuracak olduğu erkek bebeği kullanarak saraydaki dengeleri değiştirebilecek midir?

bir de Selçuklu’nun takvim çalışmalarından haberdar olan Fatımi Veziri Bedrülcemali, Selçuklu’nun İslam Âlemi’nde artan bir şekilde parlayan yıldızını karartmak adına Hasan Sabbah’tan bu takvimi istemişti. Bunun üzerine Sabbah’ın rasathanedeki dar refiki Fida harekete geçmiş, Ömer Hayyam’ın kendine olan güvenini hiçe sayarak; Ömer Hayyam’ı ağır yaralamış ve takvimi kaçırmayı başarmıştı.

Çalınan takvim meselesinin açığa kavuşturulması için bana kalırsa çalışacak olan Nizamülmülk, Fida’nın ihanetini nasıl deşifre edecektir? Nizamülmülk, bu takvim üzerinden Becrülcemali ve Sabbah’a ulaşmayı başarabilecek midir?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜM CANLI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Tekiş ile girdiği taht mücadelesini kazanan Melikşah, Tekiş’e diz çöktürmüş, boynuna yay kirişini geçirmişti. Tekiş’in dokunaklı akıbeti ölüm mü olacaktır, yoksa Melikşah’ın merhameti Tekiş’in sağ kalmasına yetecek midir?

Kınık Obası’nda Efruz’u fark eden Livya, onu Kınık Alplarına vazgeçmek için harekete geçmiş ama Hasan Sabbah tarafından ağır yaralanmıştı. Livya daldığı vefat uykusundan uyanıp Efruz’un ve Faysal’ın bir Batıni olduğunu söyleyecek midir? bu arada Turna, babası İlteber’in Batınilerce öldürüldüğünü öğrenecek midir?

Sırrı öğrenen Hasan Sabbah, Başulu’yu kaçırmayı başarmıştı. Sabbah, Başulu’yu neden kaçırmıştır? Onu esir ederek hangi emeline varmayı planlamaktadır? geri vermek için Başulu’ya karşılık Sencer’den hangi mühim şeyi isteyecektir?

Tapar en sonunda emeline ulaşmış ve dikte olacağını öğrenmişti. Sultan Melikşah göre Şelemzar Emiri görev edilen Tapar’ı nasıl bir sürpriz beklemektedir?

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Aşkla, sırla ve çaba ile yoğrulmuş epik bir yolculuk…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardındaki tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu yeniden görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da ayrıca devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene dek da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm engebeli görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile uğraş ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Öteki tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil asilzade Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının aleyhinde devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Bir önceki yazımız olan Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak? başlıklı makalemizde uyanış büyük selçuklu, uyanış büyük selçuklu fragman ve uyanış büyük selçuklu son hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.