Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Ahmed Sencer kimdir? Ekin Koç kaç yaşında?

13

Uyanış Büyük Selçuklu Ahmed Sencer kimdir? Ekin Koç kaç yaşında?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Ahmed Sencer’i Ekin Koç merakla araştırılıyor. İşte Ahmed Sencer ve Ekin Koç hakkında bilgiler!

Ahmed Sencer kimdir?

Ahmed Sencer ya da Sultan Sencer ya da Muizzeddin Ahmed Sencer 1086’da doğmuştur ve 8 Mayıs 1157’de ölmüştür.  Ahmed Sencer 1097-1118 tarihleri arası Horasan Selçuklu Sultanı, 1118-1157 döneminde Büyük Selçuklu Sultanı olarak atama almıştır. 

Ekin Koç kimdir?

Ekin Koç 21 Haziran 1992 Antalya doğumludur. Lise eğitiminin ardından İstanbul Data Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitimine devam etti. Yüksekokul 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı. 
Oyuncu olarak ilk önce 2013’de Sana Bir Giz Vereceğim isimli dizide yer aldı. Ama dizi düşük reytingler yüzünden yayından kaldırıldı. 2014 yılında Seyfi karakterini canlandırdığı Benim Adım Gültepe isimli dizi de artı uzun sürmedi. 2015’te başrolünü Neslihan Atagül ile paylaştığı Senden Bana Kalan filminde oynadı.
Ekin Koç 20. asır edebiyatının kayda değer eserlerinden biri kabul edilen, Kurban Said’in yazmış olduğu Ali ve Nino eserinden uyarlanan Ali ve Nino filminde “Mehmed” karakterini canlandırmıştır. Hem bu filmde Halit Ergenç’le birlikte rol almıştır. 
Kasım 2015’te Muhteşem Asır Kösem dizisinde I. Ahmed karakterini canlandırmıştır. Ardındaki BluTV özel dizisi olan 7yüz dizisinde Pınar Göktaş ile başrolü paylaştı. Kariyerine Hayat Sırları dizisi ile devam etti. BluTV özel dizisi Bozkır’da Nuri Pamir isimli bir polisi canlandırmaktadır.
Farah Zeynep Abdullah ile başrolü paylaştığı Bizim İçin Kazanan filmi ile de adından çoğu kez söz ettirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu başlıklı makalemizde dizi, dizisi ve oyuncu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.