Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kimdir, nasıl öldü? Pınar Töre hangi dizilerde oynadı?

15

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kimdir, nasıl öldü? Pınar Töre hangi dizilerde oynadı?

Pınar Töre oyunculuk kariyerine ise Karanlıktakiler adlı film ile başlamıştı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Başulu Hatun’a hayat veren Pınar Töre’nin kim olduğu araştırılıyor. İşte Pınar Töre ve Başulu Hatun ile ilgili bilgiler… 

Başulu Hatun kimdir?

Uyanış Büyük Selçuk dizisinde yer alan Başulu Hatun ile ilgili tarihi bir data bulunmuyor. Melikşah’ın eşi ve Sultan Sencer’in annesi Başulu Hatun dizide öyküye farklılık katıyor.

Pınar Töre kimdir? 

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun’u canlandıran Pınar Töre Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Asıl Sanat Dalı Bölümünden mezun olmuştur. Çekmeceler isimli sinema filminde rol almıştır.

 Keza Dış Dönümü, Sopernoa, Festen, Malafa ve Vur Yağmala Yeniden isimli tiyatro çalışmalarında yer almıştır. En son Aşk ve Canice ile Anne dizilerinde rol almıştır. 2017 yılında ise Bizim Öykü dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Esra karakterini canlandıran Pınar Töre 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu 22. bölüm full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm fragmanı yayınlandı mı? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.