Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı, neden yok? 19 Nisan 2021 Uyanış Büyük Selçuklu saat kaçta? Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?

26

Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı, neden yok? 19 Nisan 2021 Uyanış Büyük Selçuklu saat kaçta? Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her pazartesi TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Birçok izleyici saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yerine öbür bir programla karşılaştı. Bunun sonucunda Uyanış bugün var mı değil mu? sorusu araştırılıyor. İşte Uyanış Büyük Selçuklu yeni birim ne vakit? sorusunun yanıtı. 

Uyanış Büyük Selçuklu bugün var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bugün 20:30’da yayınlanıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Ramazan ayı boyunca 20:30’da yayınlanacak. Ramazan ayında Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başlangıç saati 20:00 yerine 20:30 olarak değiştirildi ve yerine Kur’an-ı Kerimi Hoş Okuma Yarışması programı yayınlanıyor. 

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne süre?

Hasan Sabbah ve Batıniler, Başulu’yu tuzağa düşürüp onu kaçırmışlar, öte taraftan büyük bir kumpas kurup Şelemzar’ı ele geçirmeyi başarmışlardı. bir de Sencer, Başulu’nun kaçırıldığını ve Livya’nın yaralanmasına sebep olan kişinin Efruz olduğunu ve Efruz’un Sabbah’a çalışan kıdemli bir Batıni olduğunu öğrenmişti. Başulu’yu Batınilerin kaçırdığını anlayan Sencer, Efruz’u yakalamak için Şelemzar Darüşşifası’na dürüst yola koyulmuştu.
Başulu’nun Sabbah’ın elinde olduğunu öğrendiklerinde Şelemzar’ı alamayacaklarını anlayıp Sabbah’ın Başulu’yu salıvermek için istediği Nizar’ın Hilati’ni getirmeyi kabul etmek zorunda kalmışlar ve Melikşah’ın huzuruna çıkıp bir bahaneyle Nizar’ın Hilati’ni istemişlerdi.
Melikşah, kısa bir zaman sonra Sencerlerin kuytu yürüttükleri bu harekâtı öğrenmiş ve Nizar’ın Hilati’ni vererek; Sencerlerden dar olarak Sabbah’a bir tuzak kurmuş ve sırrın açıkça olma vetiresini bu şekilde başlatmıştı.
Melikşah’ın kurduğu tuzağın neticesinde Sabbah hem hilatten hem de Başulu’dan olmuştu. Çünkü Melikşah, Başulu’yu Şelemzar’dan kaçırtmayı başarmıştı. Sencer, Nizamülmülk, Tapar ve Melikşah saraya dönmüşlerdi.
Başulu, Melikşah’ın karşısına gelmişti. Başulu zoraki kalıp yüzündeki peçeyi indirince uzun yıllar sonradan başta Başulu ve Melikşah, birbirlerinin yüzünü görmüşler ve giz açılmıştı! Yıllar önce bu sırrı tertipleyen ve Melikşah’ın tahta çıkmasını sağlayan Nizamülmülk, sultana yalan söylediği için nasıl bir hükümle karşılaşacaktır?
Melikşah, yanına dek yükselip gerçi kendisinden saklanan Sencer’i ve Melikşah’ın kendisini öldü bilmesine dayanıklılık edip saklanmayı sürdüren Başulu’yu affedecek midir?
öte yandan sırrın açılması fazla süratli bir şekilde bütün Selçuklu hanedanına yayılacaktır. Selçuklu Hanedanı üyeleri Başulu’nun yaşadığı ve Sencer’in rahat bir veliaht olarak ortaya çıkmasını nasıl karşılayacaktır?
Sırrı Melikşah’tan daha önce öğrenen ve sırrın açılmaması için Başulu’nun kurtarılmasına mani olmak isteyen ve başarılı olamayan Terken’in Başulu’ya karşı düşmanca tavrı eyleme dönüşecek midir?

Bir önceki yazımız olan Arka Sokaklar 587. Bölüm Fragmanı-2 başlıklı makalemizde arka sokaklar, arka sokaklar 587. bölüm fragmanı ve arka sokaklar 587. bölüm fragmanı - 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.