Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı, neden yok? 3 Mayıs 2021 Uyanış Büyük Selçuklu saat kaçta? Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?

18

Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam var mı, neden yok? 3 Mayıs 2021 Uyanış Büyük Selçuklu saat kaçta? Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her pazartesi TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Çoğu izleyici saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yerine farklı bir programla karşılaştı. Bunun sonucunda Uyanış bugün var mı değil mu? sorusu araştırılıyor. İşte Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ne vakit? sorusunun yanıtı. 

Uyanış Büyük Selçuklu bugün var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bugün 20:30’da yayınlanıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Ramazan ayı boyunca 20:30’da yayınlanacak. Ramazan ayında Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başlangıç saati 20:00 yerine 20:30 olarak değiştirildi ve yerine Kur’an-ı Kerimi Hoş Okuma Yarışması programı yayınlanıyor.  Yapımcı Emre Misafir Twitter hesabından, ‘Değerli ekibimizin sağlığını özenle muhafaza edebilmek için değerli izleyicilerimizden bir hafta müsaade istiyoruz’ açıklaması yaptı.

Uyanış Büyük Selçuklu yeni birim ne süre?

Uyanış Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü 3 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanacak. Uyanış: Büyük Selçuklu 30. Bölüm ÖzetMelikşah ordusuyla birlikte ikinci kere Şelemzar önlerine vardığında Turanşah ve Tekiş’in kendisinden önce davranıp Şelemzar’ı zapt ettiğini görmüştü. Melikşah, töre gereği daha önceden Tapar’a vermiş olduğu Şelemzar’ı kılıç hakkı olarak Tekiş’e teslim etmek zorunda kalacaktır. Bu duruma Tapar’ın tepkisi nasıl olacaktır? Kendisine dobra dobra bir adaletsizlik yapıldığını düşünecek olan Tapar, nasıl bir fevri harekete girişecektir? Ona kim engel olacaktır? Gevher, bulunduğu konumu gerekçe ederek, bir obalı olarak gördüğü Başulu’nun elini öpmeyi reddetmişti. Zübeyde, Gevher’in bu saygısızlığına öfkelenmiş lakin Terken’in de Gevher’e arka çıkmasından ve Başulu’nun bağışlayıcı tavrından ötürü aralarında başlayan tartışmayı büyütmeyecektir. Ama başhatun olan Zübeyde, saraya geldiklerinde Gevher ve Terken’e Başulu’ya karşı işledikleri saygısızlıktan ötürü nasıl bir suç oluşturan verecektir? öte taraftan Kavurd’un ölümünden sorumlu tuttuğu Nizamülmülk’ün ve yaverini öldüren Sencer’in cezalandırılmasını bekleyen Turanşah, umduğunu bulamayacaktır. Sencer uzun zamandır hak ettiği meliklik hilatini giyecek, bunun yanı sıra Nizamülmülk de hâcelik makamına geri dönecektir. Turanşah, bu iki haberi aldığında gerilecek ve Melikşah’ın bu hamlelerinin anlaşılır biçimde kendisine yönelik bir kışkırtma girişimi olduğu sonucuna varacaktır. Turanşah, Melikşah’la giriştiği savaşı hangi noktaya değin vardıracaktır? Yahut tahtı olmak için harekete geçecek midir? Melikşah, kendisine asilik eden ve apaçık düşmanlık güden Tekiş’e ve hükmüne boyun eğmeyen Turanşah’a nasıl bir oyun hazırlamaktadır?

Bir önceki yazımız olan Faysal ne demek? Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kimdir? İsmail Ege Şaşmaz kaç yaşında nereli? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.