Genel Blog

Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak?

22

Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak?

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu 28. bölüm fragmanı çıktı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölümü izle! Uyanış: Büyük Selçuklu gelecek hafta neler olacak? Uyanış: Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU CANLI İZLE!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 28. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Uyanış: Büyük Selçuklu 28. birim fragmanı hemen şimdi yayınlanmadı. Bugün yayınlanan 27. bölümün sonunda 28. bölüm fragmanı yayınlanması bekleniyor.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Sencer’in tertibi neticesinde Tekiş’in ihanetinden belli olan Melikşah, Tekiş’e nasıl bir canice verecektir? Tahtı fethetmek için mücadeleye girmiş olan Tekiş, Melikşah’ın elinden kurtulmayı başarabilecek midir?

öte yandan Sabbah, Kınık Obası’na gidip Tapar ile çaktırmadan buluşan kadının Başulu olduğunu öğrenmişti. Dolayısıyla Selçuklu Devleti’ni büyük bir karmaşaya sürükleyebilecek olan sırra da vakıf olmayı başarmıştı. Sabbah bu sırrı nasıl kullanacaktır?

Kınık Obası’nda Efruz’u tanıyacak olan Livya, Efruz ile Sabbah’ı ele verecek midir? Efruz, Sabbah ile birlikte Kınık Obası’ndan kaçmayı başarabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra; Terken, karnındaki bebeğin erkek olduğunu öğrenmiş, zaman kaybetmeden bu hoş haberle Melikşah’ı müjdelemişti. Terken doğuracak olduğu erkek bebeği kullanarak saraydaki dengeleri değiştirebilecek midir?

dahası Selçuklu’nun yıllık çalışmalarından haberdar olan Fatımi Veziri Bedrülcemali, Selçuklu’nun İslam Âlemi’nde gitgide artarak parlayan yıldızını karartmak namına Hasan Sabbah’tan bu takvimi istemişti. Bunun üstüne Sabbah’ın rasathanedeki gizli refiki Fida harekete geçmiş, Ömer Hayyam’ın kendine olan güvenini hiçe sayarak; Ömer Hayyam’ı ağır yaralamış ve takvimi kaçırmayı başarmıştı.

Çalınan takvim meselesinin açığa kavuşturulması için bizzat çalışacak olan Nizamülmülk, Fida’nın ihanetini nasıl deşifre edecektir? Nizamülmülk, bu yıllık üzerinden Becrülcemali ve Sabbah’a ulaşmayı başarabilecek midir?

Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Tekiş ile girdiği taht mücadelesini şampiyon Melikşah, Tekiş’e diz çöktürmüş, boynuna yay kirişini geçirmişti. Tekiş’in hazin akıbeti ölüm mü olacaktır, yoksa Melikşah’ın merhameti Tekiş’in sağ kalmasına yetecek midir?

Kınık Obası’nda Efruz’u fark eden Livya, onu Kınık Alplarına adamak için harekete geçmiş fakat Hasan Sabbah tarafından ağır yaralanmıştı. Livya daldığı ölüm uykusundan uyanıp Efruz’un ve Faysal’ın bir Batıni olduğunu söyleyecek midir? sırası gelmişken Turna, babası İlteber’in Batınilerce öldürüldüğünü öğrenecek midir?

Sırrı öğrenen Hasan Sabbah, Başulu’yu kaçırmayı başarmıştı. Sabbah, Başulu’yu niçin kaçırmıştır? Onu tutsak ederek hangi emeline varmayı planlamaktadır? geri vermek için Başulu’ya karşılık Sencer’den hangi önemli şeyi isteyecektir?

Tapar en sonunda emeline ulaşmış ve dikte olacağını öğrenmişti. Sultan Melikşah kadar Şelemzar Emiri görev edilen Tapar’ı nasıl bir sürpriz beklemektedir?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir gezi…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün peşinde tahta geçer. Benzer gün fazla sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu şart çok baskı olsa da onu yeniden görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Lakin Selçuklu büyüdükçe düşmanları da ayrıca devletin içinde ayrıca de dıştan çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene dek da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllardan beri aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile çaba ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Öteki tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil aristokrat Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim edinmek istiyordur. Ama onun bu ihtiraslarının aleyhinde devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim edinmek isteyen Terken’in kurduğu güvenli olmayan entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Bir önceki yazımız olan Emanet dizisi 152. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Emanet son bölümde neler oldu, yeni bölümde neler olacak? başlıklı makalemizde dizi izle, emanet kanal 7 ve halil ibrahim ceyhan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.