Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde başrol oyuncusu ayrılıyor mu?

149

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde başrol oyuncusu ayrılıyor mu?
Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde başrol oyuncusu ayrılıyor mu?

TRT 1’in mahdut içre ve ensiz dışında milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyici, yayınlandığı evvel günden bu yana zirveden düşmeyen dizisi ‘Intibah: Iri Selçuki’, 1 Küçük Ay Pazartesi haset on dokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor. Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuki Hükümdarı Şehriyâr Alparslan’ın ölümünün ardından yazboz tahtası güzeşte Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Intibah: Balaban Selçuki’ dizisinin eskimemiş bölümünde neler olacak? Zehirlenen Melikşah’a hangi olacak? Melikşah’ı canlandıran Buğur Gülsoy’un diziden ayrılması üzere bir buut namevcut. İşte TRT1’in koca ilerleyici, reytingleri ile kıskandıran dizisinin yeni bölümünden mecmu detaylar:

Hasan Sabbah, Rüstem, Behram ve nice fedaisinin ölümünden mesul tuttuğu Sencer’den öç almak amacıyla onu tıpkı pusuya çekmişti. Sencer’i bu pusudan kurtarmak amacıyla sonuç anda yetişen Melikşah, Sabbah’ın bire bir tertibi neticesinde zehirlenmiş ve bu zehrin tesiriyle yere yığılmıştı. Sencer, Melikşah’ın canına arızalanma gelmesin diye kendisini koruma etmişti. Sencer, Melikşah’ı Faysal ve Sabbah’fecir koruyabilecek midir? Onları bu çetince vaziyetten kim kurtaracaktır?

Öte yandan hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında tıpkı koz elde etmeyi başaran Terken, daha de güçlenebilmek namına Tacülmülk’ü Nizamülmülk ve Zübeyde’ye karşı eskimemiş ittifaklar bulması yönünde uyarmıştır. Bunun neticesinde Tacülmülk ne sakil düşmanla işbirliği yapmanın eşiğine gelecektir? Göze girebilmek amacıyla girişeceği ne gösteri kendisini zora sokacaktır?

Ayrıksı taraftan sarayda görev yaptığı yıllarda Selçuklu’nun birçok adsız belgesini kaçırmayı başarmış olan Hasan Sabbah, bu belirsiz belgeleri Selçuki’yu bozdurmak için harekete geçmiş olan Haçlı kontlarına ve Selçuki topraklarında yılgı yayan Markus’a teslim edebilecek midir? Sencer, bu belgeleri ele geçirmeyi başarıp Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa girişeceği katabolizma faaliyetlerine bariyer olabilecek midir?

Maruz kaldığı zehrin tesiriyle ölümle pençeleşmekte olan Melikşah’ın yokluğunda Isfahan’de ne üzere gelişmeler yaşanacaktır? Umum ve cıvıl cıvıl ortamında başlayacak olan huzursuzluklar pekâlâ önlenecektir?

“Intibah: Iri Selçuki” dizisinde Firez Antrenör, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Akla Yatkın, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevi Erginci, Mehmet Hür, Cemal Toktaş, Leyla Feray, İlker Kızmaz, İsmail Ege Kanunlaşmış, Sezin Akbaşoğulları, Kaan Taşener; Uca Gözüşirin, Mahmur Çiçeği Selışık Girintisiz Çıkıntısız, Kasıt Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Yiğitlik Akakçe kadar birbirinden yüce esame racon alıyor.

Intibah: Nazik Selçuki yıpranmamış bölümleriyle rastgele Pazartesi saat 20.00’üstelik TRT 1’birlikte…

Yoruma kapalı.