Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir? Kaan Taşaner hangi dizilerde oynadı?

20

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir? Kaan Taşaner hangi dizilerde oynadı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Marcus’u Kaan Taşaner’in kim olduğu ve oynadığı diziler araştırılıyor. Televizyon ekranlarının belli simalarından Kaan Taşaner, Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil olmuştu. Dizide canlandırdığı Markus karakteriyle dikkatleri üstüne çeken Kaan Taşaner kimdir? Kaan Taşaner kaç yaşında ve nereli?

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Markus karakterini canlandıran Kaan Taşaner 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi. 41 yaşındaki Kaan Taşaner Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. Uyanış Büyük Selçuklu Markus’un tek amacı Türkler’i durdurmaktır. Romalı komutan Markus’un bu nedenle düşmanı ise Selçuklu hükümdarı Melikşah’tır. Markus’u ise Kaan Taşaner canlandırıyor. Taşaner, 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi.

Kaan Taşaner kimdir?

Konya S.Ü. Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı mezunu olan Kaan Taşaner, oyunculuğa ilk adımını, Karanlıkta birincil ışık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla attı, arkasında 2004 yılına değin farklı alanlara yönlendirilmiş oyunlarda sahne aldı, televizyondaki birincil rolünü Büyük Randevulaşma adlı televizyon dizisinde canlandırdı, peşine düşüp takip eden yıllarda televizyon ve tiyatroya birlikte devem etti, 2010 yılında Kanal D’de başlayan Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide, Erdoğan Yaşaran rolünü kabul etti, ve bu sayede, adını ilk olarak kesintisiz bir projede duyurmuş oldu.
2012 yılında Kanal D sitesinde yapılan bir ankette 2. En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Kuzey Güney adlı TV dizisinde Haysiyet Komiser rolünü canlandırmıştır. Oyuncu 2014 Aralık ayında TRT 1’de başlayan Diriliş Ertuğrul dizisinde “Gündoğdu” karakterini canlandırdı. Oysa devamlılık gereği diziden ayrılan Kaan Taşaner acilen ATV’de yayınlanan ‘Rengarenk’ adlı dizide oynamaktadır. Oyuncu bununla birlikte tiyatro sanatçısı Sacide Taşaner’in oğludur.

 

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Yüce İmam kimdir? Yüce İmam ne demek kime denir? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.