Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir, nasıl öldü, kardeşi var mı? Kaan Taşaner hangi dizilerde oynadı?

9

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir, nasıl öldü, kardeşi var mı? Kaan Taşaner hangi dizilerde oynadı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Marcus’u Kaan Taşaner’in kim olduğu ve oynadığı diziler araştırılıyor. Televizyon ekranlarının tanınan simalarından Kaan Taşaner, Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil olmuştu. Dizide canlandırdığı Markus karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Kaan Taşaner kimdir? Kaan Taşaner kaç yaşında ve nereli?

Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Markus karakterini canlandıran Kaan Taşaner 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi. 41 yaşındaki Kaan Taşaner Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. Uyanış Büyük Selçuklu Markus’un tek amacı Türkler’i durdurmaktır. Romalı komutan Markus’un böylece düşmanı ise Selçuklu hükümdarı Melikşah’tır. Markus’u ise Kaan Taşaner canlandırıyor. Taşaner, 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi.

Kaan Taşaner kimdir?

Konya S.Ü. Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı mezunu olan Kaan Taşaner, oyunculuğa ilk adımını, Karanlıkta ilk ışık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla attı, ardındaki 2004 yılına kadar farklı alanlara yönlendirilmiş oyunlarda sahne aldı, televizyondaki birincil rolünü Büyük Buluşma adlı televizyon dizisinde canlandırdı, takip eden yıllarda televizyon ve tiyatroya birlikte devem etti, 2010 yılında Kanal D’de başlayan Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide, Erdoğan Yaşaran rolünü kabul etti, ve bu sayede, adını ilk olarak sürekli bir projede duyurmuş oldu.
2012 yılında Kanal D sitesinde yapılan bir ankette 2. En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Kuzey Güney adlı TV dizisinde Şeref Komiser rolünü canlandırmıştır. Oyuncu 2014 Aralık ayında TRT 1’de başlayan Diriliş Ertuğrul dizisinde “Gündoğdu” karakterini canlandırdı. Ancak akıcılık gereği diziden ayrılan Kaan Taşaner derhal ATV’de yayınlanan ‘Rengarenk’ adlı dizide oynamaktadır. Oyuncu bununla birlikte tiyatro sanatçısı Sacide Taşaner’in oğludur.

 

Bir önceki yazımız olan Berkyaruk kimdir, ne demek? Uyanış Büyük Selçuklu Berkyaruk annesi kaç yaşında? başlıklı makalemizde berkyaruk, berkyaruk kimdir ve berkyaruk ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.