Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir, kaç yaşında? Nik Xhelilaj dini nedir?

32

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir, kaç yaşında? Nik Xhelilaj dini nedir?

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir? sorusu TRT1’in dizisiyle gündeme geldi. Nik Xhelilaj diziye 3. bölümde dahil olmuştur. Peki lakin Yorgos kimdir? Kaç yaşında, nereli? Evli mi? 

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir?

Bizans’ın korkusuz bir kumandanı olan Yorgos, kardeşinin ölmesinin sorumlusu olarak Selçuklu’yu ve Türkleri görmekte ve Türklerden dehşet etmektedir. Üst seviye ok ve kılıç kullanabile Yorgos güçlü bir Türk komutanı ile karşılaşmadığı için kendisini yenilmez zannetmektedir.

Selçuklu’yu yıkmanın tek yolunun içlerine girerek onları dikkatsiz avlamak olduğunu bilen Yorgos güçsüzleri öldürecek enerjik rakipleri karşısında ise kaçacaktır.

Nik Xhelilaj kimdir?

5 Mart 1983 tarihinde doğan Anavut oyuncu Türkiye’de böylece çok dizi ve film projesinde tayin almıştır. 2012 yılında Her Sevda Bir Veda ve Kayıp Büyük Kasaba dizilerinde devir aldıktan sonra Türkiye2de kalarak oyunculuk hayatına devam etmektedir. Son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde Marco karakterine yaşam veren Nik’in ülkemizde pek fazla hayranı vardır.
5f9705f370380e16605ea80d

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Yusuf Hemedani Hazretleri kimdir, gerçek adı ne? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.