Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir, nasıl öldü? Nik Xhelilaj dini nedir?

19

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir, nasıl öldü? Nik Xhelilaj dini nedir?

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir? sorusu TRT1’in dizisiyle gündeme geldi. Nik Xhelilaj diziye 3. bölümde dahil olmuştur. Peki lakin Yorgos kimdir? Kaç yaşında, nereli? Evli mi? 

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir?

Bizans’ın korkusuz bir kumandanı olan Yorgos, kardeşinin ölmesinin sorumlusu olarak Selçuklu’yu ve Türkleri görmekte ve Türklerden nefret etmektedir. Üstteki seviye ok ve kılıç kullanabile Yorgos kuvvetli bir Türk komutanı ile karşılaşmadığı için kendisini yenilmez zannetmektedir.

Selçuklu’yu yıkmanın tek yolunun içlerine girerek onları gafil avlamak olduğunu haberdar olan Yorgos güçsüzleri öldürecek enerjik rakipleri aleyhinde ise kaçacaktır.

Nik Xhelilaj kimdir?

5 Mart 1983 tarihinde doğan Anavut oyuncu Türkiye’de pek çok dizi ve film projesinde görev almıştır. 2012 yılında Her Sevda Bir Veda ve Kayıp Şehir dizilerinde ödev aldıktan sonradan Türkiye2de kalarak oyunculuk hayatına devam etmektedir. Son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde Marco karakterine hayat veren Nik’in ülkemizde o kadar çok hayranı vardır.
5f9705f370380e16605ea80d

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Ahmed Sencer kimdir, nasıl öldü? Ekin Koç kaç yaşında? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, büyük selçuklu uyanış 1 bölüm filmi izle ve trt 1 uyanış büyük selçuklu 1 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.