Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu’nun Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy’dan yeni sürpriz!

121

Uyanış Büyük Selçuklu’nun Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy’dan yeni sürpriz!
Uyanış Büyük Selçuklu’nun Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy’dan yeni sürpriz!

Buğra Gülsoy sevenlerine sürpriz yaparak, İnkılâp Katalog etiketiyle yayımlanan Bir Numara Afet ve İkinci Afet romanlarını Kıyamet adlı özel baskıda benzeri araya getirdi! Sadık sayıda basılan ve hepsi imzalı olarak satışa sunulan özel baskının finali ise Gülsoy’un sesinden okurlara ulaşıyor. Türkiye’dahi ilk defa yapılan bu sürpriz uygulamayla okurlar, kitapta düz kayran QR kodunu okutarak romanın sonunu Buğur Gülsoy’un sesinden dinleyebiliyorlar.

Sevilen aktör, seyir yazarı, senarist ve yönetmen Buğur Gülsoy’un, Bir Numara Facia ve İkinci Kıran ünlü romanlarını birleştirdiği Kıyamet romanının hususi baskısı İnkılâp Fihrist vasıtasıyla yayımlandı. Sınırlı sayıda satışa sunulan özel baskının tamamını imzalayan Gülsoy bununla üstelik kalmadı ve romanın finalini okurlar için seslendirdi. Türkiye’üstelik benzeri önceleri gerçekleştirildiği özel baskıyı düzlük okurlar, kitapta düzlük düz QR kodunu okutarak romanın finalini yüzü sıcak oyuncunun sesinden dinleyebiliyorlar.

Buğur Gülsoy Afet’te; Mekteb-i Sultani’nin, bugünkü adıyla Galatasaray Lisesi’nin öğrencilerinden biri olan, geçmiş Türk boksör Sabri Ateş Parçası’in İstanbul’dan Nazi Almanyası’na uzanan yaşam hikâyesini anlatıyor.

Gülsoy’un, Türkiye ve dünyayı etkileyen Sabri Çevrimli’in hamur hanay hikâyesinden esinlenerek yazdığı roman, 1900’lü yılların evvel çeyreğini içine düzlük, fazla ve savaşın tanıklığında güzeşte herif hikâyelerine odaklanıyor. Sabri Çevrimli’in Tevfik Fikret, Sakallı Ihtişam, Marlene Dietrich, Bertolt Brecht ve Vladimir Nabokov’la birlikte eski hayatı süresince şehirler, ülkeler, kıtalar değişiyor, insanlar değişiyor. Değişmeyen tek öz ise, sürekli beklenen o “facia” oluyor…

Yoruma kapalı.