Genel Blog

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Krediyi Nasıl Çekerim?

0 222

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Devlet bankaları tarafından Covid-19 virüs salgını süresince işlerini kaybeden ya da ekonomik durumunda daralma yaşayan vatandaşlarımız için Vakıfbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi 1 Nisan 2020’den itibaren başvuruları almaya başlamıştı. Nihayet başvurular neticelenmeye başladı ve dar gelirli vatandaşlarımıza sonuçlar gönderildi. Ancak ortaya bu karışıklıkta şöyle bir sorun çıktı. Daha önce hiç kullanmadığınız ve hesabınızın olmadığı bir bankadan nasıl para temin edilir?

Vakıfbank Müşterileri İçin Onaylanmış Krediyi Çekme

Vakıfbank’tan yaptığınız ön başvuru sonrasında size kısa mesaj yoluyla olumlu ya da olumsuz bildirimli bir mesaj gelmediği sürece beklemede kalın. Vakıfbank’tan talep edilen kredi onaylandığında müşterisi olsanız da olmasanız ihtiyaten mesaj aracılığıyla bilgilendirme yapılıyor. Talep edilen kredi onaylandı mesajını aldığınızda mobil veya internet bankacılığı aracılığıyla hesabınıza giriş yapıp mesajda belirtilen miktarı onaylamanız gerekmektedir.

Vakıfbank kullanıcısı olup hesabı olmayan vatandaşlarımızın yine inter aktif bankacılıktan kendilerine mevduat hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Hesabınız var ise kredi tutarını onayladığınız anda para hesabınıza yatacaktır. İnternet bankacılığına giriş yaptığınızda sırasıyla : Ana ekranda Başvurular > İhtiyaç Kredisi Başvurusu > Kredi tipi > 6 Ay Ödemesiz Destek Kredisi seçeneğini seçerek belirlenen tutarı ATM’lerden ya da banka şubesinden temin edebilirsiniz. Vakıfbank Bankomat kartınız veya kredi kartınız varsa internet bankacılığı için şifre talep edebilir ve kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Müşterisi Olmayanlar İçin Onaylanmış Krediyi Çekme

Vakıfbank bankomat kartınız veya kredi kartınız yoksa ise size sms ile belirtilen tutarı atm’lerden TC. kimlik numaranız ile kartsız işlemler kısmından çekim yapabilirsiniz. 10 bin lira gibi bir meblağı tek seferde Atm’lerden çekemezseniz bunun yerine hafta içi 12:00 dan sonra banka şubesine uğrayıp kredi tutarını elden alabilir ya da mevcut başka bir banka hesabına EFT yapabilirsiniz. Salgın önlemleri kapsamında şubelere ve kalabalık ortamlara girmenizi tavsiye etmiyoruz.

Vakıfbank müşterisi olup inter aktif bankacılığınız kapalıysa hemen açtırmak için telefonunuzun mesajlar kısmından aralarından boşluk bırakarak VBIM, TC. Kimlik No, Nüfus Cüzdanı Seri No, ve il Trafik kodunu yazın 6757 ye ücretiz gönderin.

5 Bin TL: ilk 6 ay  ödeme yok sonrasında 36 ay boyunca 188 TL taksit tutarı.
7 Bin 500 TL: ilk 6 ay  ödeme yok sonrasında 36 ay boyunca 282 TL taksit tutarı.
10 Bin TL: ilk 6 ay  ödeme yok sonrasında 36 ay boyunca 376 TL taksit tutarı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.