Genel Blog

Valorant Kapalı Beta ‘ya Nasıl Katılınır ?

0 228

2019’un Ekim ayında “Project A” adıyla duyurulan fakat 7 Nisan 2020 tarihinde “Valorant” adıyla piyasaya çıkan oyun oyuncular tarafından çok ilgi görmekte. İşin kötü tarafı ise şu an Valorant kapalı beta da.

Oyunu Nasıl Oynayabilirim ?

Öncelikle oyunu oynayabilmek için kapalı betaya erişim hakkı kazanmanız gerekiyor. Daha sonra ise bir riot hesabı oluşturup oyunu indirmeniz gerekiyor.

Valorant Kapalı Beta ‘ya Nasıl Girebilirim ?

Kapalı betaya girebilmek için Twitch.tv platformuna Riot Games hesabınızı bağlamanız gerekmektedir. Hesabınızı bağladıktan sonra twitch.tv den oyunlar sekmesine girip Valorant oyununun yayınlarından birini izlemeye başlamalısınız. Siz yayını izlerken belirsiz bir zamanda rastgele bir kişiye kapalı betaya girebilme hakkı veriliyor.

Anlamayanlar için adım adım anlatacağım.

 1. Öncelikle https://beta.playvalorant.com/tr-tr/ adresine gidip Riot Hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. (Yoksa oluşturun)
 2. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki “Riot hesabını Twitch hesabınla bağla” butonuna tıklayıp Twitch hesabımız ile Riot hesabımızı birbirine bağlıyoruz.
 3. Daha sonra https://www.twitch.tv/directory/game/VALORANT adresine gidip “Droplar Etkin” yazan herhangi bir yayıncıyı izlemeye başlıyorsunuz.
 4. Son olarak yayını izlerken drop düşerse twitch.tv tarafından size bir bildirim iletilecek ve oyunu oynama şansını kazanmış olacaksınız.

Valorant Kapalı Beta Ne Zaman Bitecek ?

Şu an için Valorant kapalı beta bitiminin konusunda herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Valorant Kaç Gb ?

Şu an kapalı betada olan oyunu oynama hak kazanmış kişilerden edindiğimiz bilgilere göre oyun toplam 6,9GB gibi bir boyutta.

Valorant Sistem Gereksinimleri Neler ?

Riot Games ‘in şu anda dünyada en fazla oynanan oyun olan League of Legends oyunun sahibi. Peki neden bundan bahsettim çünkü League of Legends oyunun çok fazla oynanmasının sebeplerinden biri çok düşük sistem özellikleri bulunan bilgisayarlarda bile oynanabiliyor olması. Günümüzde maalesef yeni nesil oyunların çoğu en az 3-4 bin TL bazında sistemlerde çalışıyor. Ama Riot Games oyun optimizasyonu konusunda çok başarılı bir şirket bu yüzden güzel grafikli oyunlarını düşük bütçeli sistemlerde oynabiliyoruz.

En Düşük Sistem Özellikleri

 • İşlemci (CPU): Intel Core 2 Duo E8400
 • Ekran Kartı (GPU): Intel HD 3000
 • Ram: 4GB
 • Depolama: 7GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64bit

Önerilen Sistem Özellikleri

 • İşlemci (CPU) Intel i3 4150
 • Ekran Kartı (GPU): Geforce GT 730
 • Ram: 4GB
 • Depolama: 7GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64bit

Valorant Açığını Bulana Riot Games den Para Ödülü

Kapalı betada olmasına rağmen çok fazla oyuncuya erişmiş olan Valorant oyunu bir FPS oyunu olduğu için hile yazılımlarının yakın zamanda yazılması muhtemel. Riot Games buna karşı önlem aldıklarını ama yine de oyundaki herhangi bir açığı bulan kişiye 100 bin dolara kadar para ödülü vereceğini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.