Genel Blog

VirtualBox

27

VirtualBox

VirtualBox bilgisayarınızda sanal işletim sistemleri kurmanızı sağlayan açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılımdır. Windows, Linux, Macintosh ve OpenSolaris gibi işletim sistemleri dışarıda tanınmış ücretsiz işletim sistemlerinde de sorunsuz şekilde çalışan VirtualBox, aralıksız geliştirilerek özellikleri gelişen bir yazılım.

Programla bilgisayarınıza birden pozitif işletim sistemini minik programcıklar gibi kurarak denemeler yapabilirsiniz. Çok artı öbür işlemi benzer bilgisayarda yapanlar ve bilhassa yeni programları denemeyi sevenlerin tercih ettiği programla sanal işletim sisteminizi kolayca kurabilirsiniz.

Kuracağınız sanal işletim sistemleri bir uçtan bir uca her türlü programı rahatlıkla deneyebilir ve oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda kendi kullandığınız sisteme hasar vermemiş olursunuz.

Ayrı işletim sistemlerini sınamak isteyenlerin ve yazılım denemeleri yapanların bilgisayarlarında mutlaka kurulu olması gereken bir yazılım olan VirtualBox, tüm kullanıcıların program arşivlerinde yer alması gereken bir yazılım.

İndir

Bir önceki yazımız olan Windows 7 Manager başlıklı makalemizde 5.2.0, download ve windows 7 manager hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.