Genel Blog

Vücut Temizliğinde Detoksun Faydaları

155

Vücut Temizliğinde Detoksun Faydaları

Ben aslında tatil yarmak için gitmiştim Bodrum’a. Yoksa başka hangi için harcama âdem? bir anda kendimi detoks programının ortasında buldum. Çok etkileyiciydi! Bence bu bu baharda tıpkı detoks tatili denemelisiniz!
Sabık yaz gelgel 30’lu derecelerde… Bodrum’dahi Türkbükü’nde tatildeydim. Bahir, güneş, kum… Ekstrem arkadaşım Banu, bir anda ”Hadi!” dedi, ”Chi’um’a gidelim…” ”O ne?” ”Detoks merkezi… Deli miyim? O sıcakta, gidip tıpkısı arınma merkezinde ne yapacağım? ”Ben sahilde kalayım” dedim.”Yok!” dedi, ”Gel, gidip bakalım… Hem programı göreceğiz sadece…” Düştük yollara. Chi’um, Türkbükü’nün göbeğinde, elinle koymuş kabil buluyorsun. Arabamızı park yazar bahçeden dil girdik. O büyüklüğünde gür ve hayat donör tıpkı havası var kim kendimi benzeri dakika, Uzakdoğu’da, zen felsefesini hücrelerime büyüklüğünde hissettiğim ayrımsız filmin içine ışınlanmış kabil hissediyorum.

7 çağ tıpkı banak üstelik yenmiyor mu?
Bizi juice-bar’dahi ağırlıyorlar. Etrafta kardeş kardeş fail detoks progamında insanlar var… Bir tanesi, diğerine ”Benim dördüncü günüm diyor… Sizin?” Vesair karşılık veriyor, ”Bugün bitiyor, yedinci çağ. Yedi gündür ağzıma bire bir lokma birşey koymadım, amma bibi içimden birşeyler çıkıyor, inanamıyorum. ”Banu’ya şaşkın gözlerle ”Yedi gündür ağzına birşey koymamış!” diyorum. Beklediğimiz dirilik geliyor sonra: Gül Temel. Gül Kadın, Chium’un yöneticisi. Tüvana, lezzetli, pir bire bir avrat. Bize detoksu, faydalarını anlatıyor. Chi’um’da yapılan detoks; gövde, basiret ve ruhun arınması üstüne oturmuş. Üst detoksu; çöz organların şanlı ölçüde ihtiyaç duyduğu dinlenmeyi sağlıyormuş. Vücudumuzda doğduğumuz andan itibaren yediğimiz şeylerin atıkları birikiyormuş. Yani toksik atıklar! Vücudumuzdaki yeryüzü balaban tahriş kaynağı. İlaçlar, hormonlar, antibiyotikler, işlenmiş gıdalar, hava kirliliği… Hep bunlar vücudumuzda birikiyor ve dönme eliyle sonsuz bedenimize iktidar ederek, üzeri yağlarımızda ve vücudumuzun değişik bölümlerinde depolanıyormuş. Derken safranın yağları indirmesi zorlaşıyor. Sonrası bilinen: Ne yersen ye, kilo alıyorsun!
Bitki ve göveri suları tok tutuyor
Ben, yedi periyot açlığa şüphesiz dayanıldığını soruyorum. Detoksun son gününde olan bir kadın, aldığı eksiksiz bitkisel karışımlar ve göveri suları sayesinde açlığın farkına dahi varmadığını söylüyor. Hangi eyvah kim, Gül Kadın’ın anlattıkları burada bitmiyor, vücuda yaptıklarımızın sonucunda, böbreklerin kuşkusuz tembelleştiğinden, kanın asidikleştiğinden birlikte bahsediyor. Bu de bedenimizin kimyasını, bağışıklık sistemini ve sunu önemlisi ruh halimizi etkiliyor. Ten soluyor, kırışıklıklar oluşuyor, grileşmeler görülüyor. Atıklar inanılmaz! Gül Eş, bunları anlatırken bir yandan birlikte bize detoks kitaplarından fotoğraflar göstermeye başlıyor. Detoks sürecinde, insanların içinden dışkı kendisine atılmış plakların resimlerini görüyoruz. Şok oluyorum; İğrenç! Simsiyah, kayış kabil, sümük kaplı, yılan şeklinde şeyler… Gül Eş, bunların ellendiği zamansert, dinamik, kayış kabil olduğunu, yıllarca içimizde kaldıklarını anlatıyor. Başkaca benzeri kadından çıkan bu atıklar incelendiğinde, ortamında boya kalemlerinin parçalarını buluyorlar. Kadının çocukken yediği boya kalemleri detoks sonucunda vücudundan atılıyor. Yaklaşık 40 yıldır vücudunda duran yalanlar!
Elele

Kimlik detoksun faydaları Gül Esas vücuttan toksinlerin atılması vücudun temizlenmesi Chi’um’un faydaları

Yoruma kapalı.