Genel Blog

Wakanda forever ne demek, wakanda forever Türkçesi nedir? Survivor Steven ne diyor? Wakanda neresi?

26

Wakanda forever ne demek, wakanda forever Türkçesi nedir? Survivor Steven ne diyor? Wakanda neresi?

Wakandalılar, sinyâl dilinde sarılmayı temsilci bir hareketten esinlenerek kollarını çapraz bir şekilde omuzlarına dayayarak oluşturdukları “Wakanda Forever” adını verdikleri Wakanda selamıyla birbirlerini selamlıyor. Survivor Steven yarışmada kesintisiz Wakanda Forever kelimelerini kullanmaktadır. Wakanda, dördü 10.000 sene önce birincil Kara Panter’in yönetimi aşağı birleşmiş beş kabileden oluşur. Peki fakat Wakanda Forever ne seslenmek?

Wakanda Forever ne demek?

Wakanda Forever kelimesi selamlama anlamına gelmektedir. Wakanda görünen bir hayali ülkedir Amerikalı çizgi roman kadar yayınlanan Marvel Comics. Sahra altı Afrika’da bulunur ve süper kahraman Kara Panter’e konut sahipliği yapar. Wakanda başlangıçta Fantastic Four # 52’de göründü ve Stan Lee ve Jack Kirby göre yaratıldı.

Stan Lee ve Jack Kirby göre yaratılan Wakanda, ilk olarak Fantastic Four filminde gözüktü. Wakanda, Captain America: Civil War (2016), Black Panther (2018), Avengers: Infinity War (2018) ve Avengers: Endgame (2019) gibi filmlerde görünmesiyle popülerlik kazandı.
607c7ea7bf21441afc661244

Wakanda, Marvel Comics’te geçen hayali bir ülkedir. Wakandalılar, sinyâl dilinde sarılmayı temsil eden bir hareketten ilham alarak kollarını çapraz bir şekilde omuzlarına dayayarak oluşturdukları selam şekline “Wakanda Forever” adını veriyor. 

Filmin anlatımındaki esas gerilim, yeni Kara Panter T’Challa’nın, Wakanda’yı kral olarak gizleme ve savunma sadakati ile sarsılan dünyaya sınırlarının ötesindeki takviye etme vicdanı aralarında parçalanmış olmasıdır. Erik Killmonger sonra tahtı fethetmek için Wakanda’ya kazanç – T’Challa’nın Wakanda’nın izolasyonculuğunu sona erdirme arzusunu yansıtır, oysa Wakanda’nın gelişmiş teknolojilerini ve silahlarını kullanarak dış dünyayı fethederek. Sonuçta T’Challa, Killmonger’ı yener ve Wakanda’nın reel doğasını Birleşmiş Milletler’deki bir konuşmasında dünyaya açıklamaya karar verir. Filmin popülaritesi, dünyanın dört bir yanındaki sporcular ve ünlüler aralarında zaferlerinin ardından “Wakanda Forever” selamlarını atma eğilimine yol açtı.

 

Bir önceki yazımız olan Teşkilat Sermet kimdir, kaç yaşında? Atılay Uluışık hangi dizilerde oynadı? Bizimkiler'in Ali'si Teşkilat'ta! başlıklı makalemizde atılay uluışık, beşiktaş jimnastik kulübü ve seo haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.