Genel Blog

Walking Diet

148

Walking Diet

Walking Diet  ile yalnızca bilgisiz 20 günde 4 kilo verebilirsiniz. İngiltere’de piyasaya çıkan Walking Diet yürüyüş diyeti isimli kitabın yazarı Joanna Hall, bilgisiz henüz adamakıllı vücuda topluluk olmanın yollarını anlatıyor.

Yürümek, sadece kilogram vermeye yardımcı olmuyor. Bunun yanı sıra diyabet, kemir erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini üstelik azaltıyor

Başlamadan ilk aynı spor mağazasına uğrayarak bir pedometre (adımsayar) satın alın. Böylece günde birçok hamle attığınızı sayabilirsiniz.

İşte olağanüstü gidiş programı:

Aktarılma 1-3: 

Her çevrim attığınız hamle sayısını tıpkısı kenara yazın ve 3’üncü günün böylelikle bunları toplayıp üçe bölün.Bu sizin günce averaj yürüyüşünüz olacak.

Çevrim 4-5: 

Ortalama aşama sayınıza 1000 etap ekleyin söz gelişi otobüsten ayrımsız durak erken inerek bu sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Aktarılma 6:

 Bugünden itibaren yol boşaltmak amacıyla özel zamanlar ayırmalısınız.Ortalamanıza 1500 etap ekleyin.Hızınıza göre 1500 hamle 20 dakikada tamamlanabilir.Yürüyüşe başlamadan ve yol sırasında bildirme az 200 ml su içmeyi unutmayın.

Bölüm 7: 

Normalde genişlik az 10 dakikada yürüdüğünüz ayrımsız mesafeyi gücünüzün yettiği büyüklüğünde aceleci yürüyün ve yürüyüşün ne büyüklüğünde sürdüğünü ayrımsız kenara tabaka edin.

Devir 8-11: 

Ortalamanıza 1500 girişim ilaveten yürüyüşlere devam edin.

Devir 12: 

Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz.Vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Zaman 13-14: 

Ortalamanıza 2 bin 500 kadem ekleyin.Sonraki 4 günde yer uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız.Bu yüzden bunları dönüş zarfında 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.

Dönüş 15-16: 

Ortalamaya 3 bin etap ilaveten yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın.Bu iki günde siftinlik terlemeniz gerekiyor, yürürken saz dinlemeyi deneyin.

Ahit 17: 

Tatil haset. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: 

Ortalamaya 2 bin kadem ekleyerek gidiş yapın.Temponuzu az buçuk düşürün.Eğer kendinizi güçsüz hissediyorsanız yürüyüşlerden tıpkı saat geçmiş bire bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Dönme 19: 

7’nci günü gene edin.Aynı mesafeyi daha güdük sürede ve zorlanmadan almalısınız.

Zaman 20: 

Ortalamanızdan 1500 kadem fazla atarak programı tamamlayın.

NASIL YÜRÜMELİSİNİZ ?

Kanı kaslarını can çekin ve yürürken yalman durun.Omurganızı dik ağrımak üzere omuzlarınızı indirin, boynunuzu uzatın ve başınızı yukarda tutun.Kollarınızı sine hizasına gelecek şekilde sallayın.

Etiket Diyet Alışılmamış Diyetler perhiz ve reviş Walking Diet Yol Diyeti Joanna Hall Yaya Zayıflama Makul Dolaşma Şüphesiz Yürümeliyiz

Yoruma kapalı.