Genel Blog

Windows 10 yükseltme işlemi nasıl yapılır? Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 yükseltme imkanı için verdiği süre dolmuş olsa da …

15

Windows 10 yükseltme işlemi nasıl yapılır?
Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 yükseltme imkanı için verdiği süre dolmuş olsa da ...

Adım 1:  İlk olarak buraya tıklayın ve Microsoft’un Windows 10 indirme ekranına gidin.

daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda bulunan “arabulucu şimdi indir” seçeneğine tıklayın. Tıkladığınızda media oluşturma aracı çalışacak.

 

Adım 2: Bu arabulucu açın ve “koşulları kabul et” seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Kendi bilgisayarınızı güçlendirmek istiyorsanız “bu bilgisayarı yükselt” seçeneğini seçin.

Bu operasyon biraz uzun sürebilir. İşlem tamamlandıktan sonra uygulanabilir bildirimler ve lisans koşullarını kabul edin.

 

 

 

Adım 4: Windows 10 yüklemeye hazır hale gelecek. Mavi renkli “gizleme ayarlarını değiştir” kısmına tıklayarak ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bu noktada sizlere üç seçenek sunulacak; Hiçbir verinizin silinmesini istemiyorsanız ilk seçeneği seçmelisiniz. Yalnızca bireysel dosyalarınızın kalmasını istiyorsanız ikinci seçeneği seçmelisiniz. Bu noktada yüklü programlarınız ve Windows ayarlarınız sıfırlanabileceğini belirtelim. Son seçenek ise her şeyi silecektir.

 

Adım 5 : Tüm bu işlemlerden daha sonra “yükle” seçeneğine tıklayarak yükleme ekranına geçebilirsiniz.

Bu işlemler biraz vakit alacak. İşlem gerçekleşirken bilgisayarınızı kapatmamanız gerekiyor.

 

Adım 6: Yükleme işlemi tamamlandıktan sonradan “cihazınız için gizlilik ayarları” ekranı ile karşılaşacaksınız.

Bu ekrandan gizlilik ayarlarınızı kendi kullanımınıza göre ayarlayıp “daha pozitif veri edin” seçeneğine tıklayarak ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ve yeniden bu ekranda yer alan devam seçeneğine tıklayın.

Bütün bu adımlarla verilerinizi koruyarak Windows 10 yükseltme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Adım 7: Teftiş Edin

Başlat>ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>etkinleştirme adımlarını uygulayarak yükseltme işleminin başarılı olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Ekranda hala Windows 10’a dair bir şey göremiyorsanız mahsul anahtarı kısmına orijinal Windows 7 veya Windows 8 ürün anahtarınızı girmeniz yeterli olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Bu mümkün mü? WhatsApp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.