Genel Blog

Windows 10

38

Windows 10

Windows 10 İndir

Windows 10 ve Windows 10 Pro indirmek isteyenler için Windows 10 ISO dosyası indirme linki burada! Windows 10 yüklemek ya da yeniden yüklemek, Windows 7’den Windows 10’a yükseltmek için kullanılabilen Windows 10 Disk Görüntüsü dosyaları, 32-bit ve 64-bit sistemler için zahmetsizce indirilebilir. Windows 10 sıfırdan montaj gerçekleştirmek isteyenler için de bu dosyalar gereklidir. Windows 10’a geçiş yapmak istiyorsanız derhal yukarıdaki linke tıklayarak dil paketi ile uğraşmadan aracısız olarak Windows 10 Türkçe indirme ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft göre piyasaya sürülen en son işletim sistemi olan Windows 10, çoğu yenilikle birlikte karşımıza çıkıyor. Donanımları daha etkili kullanan, böylece daha ucuz bilgisayarlarda bile daha seri çalışan bu sistem, sade tasarımı ve öbür özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Öne çıkan Windows 10 özellikleri aralarında;

Teknik yardım alın ya da verin: Hızlı Takviye, istediğiniz yerden bir bilgisayarı görüntülemenizi veya paylaşmanızı ve birisine yardım etmenizi sağlar. Ekranınızda gördükleriniz için bir ekran alıntısı çekin: Windows tuşu + Shift + S tuşlarına basarak ekran alıntısı çubuğunu açın, gerisinde imleci görüntüsünü edinmek istediğiniz alana sürükleyin. Belirlediğiniz alan panonunuza kaydedilir. Fotoğraflarınızı hızlıca bulun: Fotoğraflarınızda birey, yer, nesne ve metin araması yapın. Ayrıca sık kullanılanları ve açıklanmış dosyaları veya klasörleri de arayabilirsiniz. Fotoğraflar uygulaması sizin yerinize etiketleme yapar; böylece sonu gelmeyen kaydırmalara lüzum kalmadan istediğinizi bulabilirsiniz. Uygulamaları bağlı tabi yerleştirin: Açık herhangi bir pencereyi seçin, ardından emrindeki tarafına sürükleyip bırakın. Açık olan diğer tüm pencereleriniz ekranın diğer tarafında görünür. Açık olanı yüklemek için bir pencere seçin. Yazmak yerine konuşun: Dokunmatik klavyeden mikrofonu seçin. Somut bir klavyeden Windows tuşu + H tuşlarına basarak dikte edin. Birbirinden güzel sunumlar hazırlayın: PowerPoint’te içeriklerinizi girin ve sunumunuz için öneriler alın. Tasarımı başkalaştırmak için Tasarım – Tasarım Fikirleri altından diğer seçeneklere bakın. Gece ışığı ile daha gizli uykuya dalın: Gece çalışırken gece ışığı moduna geçerek gözlerinizi dinlendirin. Açık ya da Koyu moda geçerek bilgisayarınızı değiştirin. Tahsis çubuğundaki karışıklığı temizleyin: En son kullandığınız uygulamaları zahmetsizce bulabilmek için devir çubuğunuzu ahenkli tutun. İşlem Merkezi: Daha Sonra bir ayarı başkalaşmak veya bir uygulamayı başlatmak için çabuk işlem saptamak mi istiyorsunuz? İşlem Merkezi bunu kolaylaştırır. Dokunmatik yüzey hareketleri: Tüm açık pencerelerinizi benzer anda görün. Dokunmatik Yüzey Hareketleri bunu seri ve basit ışık halkası getirir. Matematik işlemlerini OneNote’a bırakın: Bir denklemi çözmekte zorlanıyor musunuz? Dijital kalem kullanarak bir denklem yazın ve OneNote matematik aracı denklemi sizin yerinize çözsün. Odaklanma yardımı tamamen işinize odaklanın: Bildirimleri aracısız olarak işlem merkezine göndererek çalışırken uyarı dağıtımcı unsurları minimum seviyede tutun. Windows Hello: Yüzünüzü veya parmak izinizi kullanarak Windows cihazlarınızda üç kat daha süratli oturum açın.

Windows 10 Nasıl Yüklenir / Kurulur?

Cihazınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından belirlenmiş olun: Windows 10 yükleme ve kurulumuna geçmeden önce, minimum sistem gereksinimlerini bildirmek lüzum. Bilgisayarınız bu özelliklere sahipse Windows 10 / Windows 10 Pro yüklemesini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Windows 10 / Windows 10 Pro kurulumu için 1GHz veya daha çabuk düzenli işlemci, Windows 10 32 bit için 1GB RAM, Windows 10 64 bit için 2GB RAM, 32GB manâsız bölge, WDDM sürücülü DirectX 9 ahenkli ya da daha yeni grafik işlemci, 800×600 veya daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir bilgisayar ve montaj için internet bağlantısına ihtiyacınız var. Windows 10 doldurma medyası oluşturun: Microsoft, özel bir yükleme medyası oluşturma aracı sunar. Bu bağlantıyı kullanarak ya da bu sayfada Windows 10 doldurma medyası oluşturma başlığı altında Arabulucu şimdi indir’i seçerek aracı indirebilirsiniz. Windows 10 kurulum dosyalarını içerecek en düşük 8GB kapasiteli boş bir USB sürücüye ya da boş yere bir DVD’ye ihtiyacınız var. Aracı çalıştırdıktan sonradan Microsoft şartlarını kabul ediyor ve gerisinde Ne yerine getirmek istiyorsunuz? sorusuna Diğer bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur’u seçiyorsunuz. İstediğiniz Windows dilini ve sürümünü, bunun yanı sıra 32 bit mi 64 bit mi olacağını seçiyorsunuz ve peşinde uygulamak istediğiniz medya türünü seçiyorsunuz. USB sürücüden yüklemeyi seçmenizi nasihat ederiz. USB sürücüyü seçtiğinizde vasıta gerekli dosyaları indirecek ve bunları USB sürücüye kopyalayacak. Doldurma medyasını kullanın: Doldurma medyanızı Windows 10’u yüklemeyi planladığınız bilgisayara takın, ardından bilgisayarınızın BIOS veya UEFI’na erişin. Çoğunlukla bir bilgisayarın BIOS’una veya UEFI’na erişmek önyükleme esnasında belirtilmiş bir tuşa basılı tutmayı gerektirir ve genel olarak ESC, F1, F2, F12 ya da Delete tuşlarıdır. Bilgisayarınızın önyükleme sırasını değiştirin: Bilgisayarınızın BIOS’unda veya UEFI’nda önyükleme sırası için ayarları bulmanız gerekir. Önyükleme ya da Önyükleme sırası biçiminde görebilirsiniz. Bu, bilgisayar başlatıldığında ilk olarak hangi aygıtların kullanılacağını belirlemenizi sağlar. Öncelikli olarak USB hafıza/DVD seçilmezse Windows 10 doldurma aracı önyükleme yapmayacaktır. böylece sürücüyü önyükleme sırası menüsünün üzerine taşıyın. Güvenli Önyüklemeyi devre dışı bırakmanız da önerilir. Ayarları kaydedin ve BIOS / UEFI’den çıkın: Hemen bilgisayarınız Windows 10 kurulum aracı ile başlayacaktır. Bu da size Windows 10’u bilgisayarınıza kurma sürecinde yol gösterecektir.

Not: Windows 7 veya Windows 8.1’i Windows 10’a yükseltiyorsanız, Windows 10’u doğrudan bilgisayarınıza indirmek ve düzenlemek için bu aracı kullanabilirsiniz. Programı idareci olarak çalıştırın ve Ne yapmak istiyorsunuz? bölümüne geldiğinizde Bu bilgisayarı acilen yükselt’i seçin ve yönergeleri takip edin. Yükleme işlemi esnasında dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklama seçeneği de sunulur.

Windows 10 Pro İndirmek / Satın Almak İçin Neden

Windows 10 Home ve Windows Pro olmak üzere iki sürüm mevcuttur. Windows 10 Home indirerek aşağıdaki özelliklere sahip bir işletim sistemine kavuşursunuz:

Oturmuş güvenlik özellikleri virüsten koruma, emniyet duvarı ve internet korumalarından oluşur. Bilgisayarınızın kilidini çabuk, tehlikesiz ve parolasız bir yöntemle başlatmak için Windows Hello ile yüzünüzü veya parmak izinizi tarayın. Odaklanma yardımıyla bildirimleri, sesleri ve uyarıları engelleyerek dikkatiniz dağılmadan çalışabilirsiniz. Vakit çizelgesi en son belgelerinizi, uygulamalarınızı ve gezdiğiniz web sitelerini kaydırıp görüntülemenin hızlı ve basit bir yolunu sağlar. Microsoft Fotoğraflar fotoğraflarınızı ve videolarınızı yönetmenin, aramanın, düzenlemenin ve paylaşmanın basit bir yoludur. Oyun çubuğuyla anında canlı oyun yayını açın, ekran kaydı alın ve ses ayarlarını tek tek denetleyin.

1GHz veya daha çabuk uyumlu işlemci, 1GB RAM (32-bit için) 2GB RAM (64-bit için), 20GB manâsız alan, 800×600 veya daha yüksek çözünürlük WDDM sürücülü DirectX 9 grafik işlemci destekli ekran kartına sahip bir bilgisayara Windows 10 Home indirip yükleyebilirsiniz.

Windows 10 Pro, Windows 10 Home işletim sisteminin tüm özelliklerine ilave olarak Uzakta Masaüstü, Windows Bilgi Koruması, BitLocker ve kurumsal kullanıcılara yönelik tasarlanmış bir vasıta paketi içerir.

Windows 10, otomatik güncelleştirmeler etkinleştirilmiş olarak gelir. Bu sayede en son özellikleri bedava edinirsiniz. Windows 10, kullanıcı kimliklerini, cihazları ve bilgileri yalnızca Microsoft tarafından sunulan makine zekasıyla desteklenen detaylı bir çözümle koruyarak emniyet konusunda çığır açar. Oturmuş güvenlik, üretkenlik ve yönetim özellikleri vakit, para ve iş gücü konusunda tasarruf etmenizi sağlar. Fotoğraflarınızı düzenleyin ve sunumlarınıza renk katın. Windows 10, becerikli yönünüzü ortaya dışlamak için gereken uygulamaları içerir. Windows 10, eğlenmenize ve daha eksik uğraşıyla fazla daha fazlasını yapmanıza tezgâhtar olacak uygulamalar ve özelliklere sahiptir.

İndir

Bir önceki yazımız olan Kingo Android Root başlıklı makalemizde one click root, phone root ve root hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.