Genel Blog

Windows Device Recovery Tool

24

Windows Device Recovery Tool

Windows Device Recovery Tool, Windows Phone 8 ve üzeri işletim sistemli bütün Nokia Lumia ve Microsoft Lumia telefonlarla ahenkli olan bir yazılım kurtarma aracı. Microsoft göre bedava olarak sunulan Windows Phone kurtarma aracı, telefonunuzun yazılımsal sorunlarını gidermenize muavin oluyor.

Windows Device Recovery Tool, Windows Phone telefonunuzu sıfırlamanıza ve baştan sorunsuz çalıştığı güne döndürmenize imkan tanıyan küçük boyutlu bir kurtarma aracı. Yazılımdan ötürü yaşadığınız kapanma, kilitlenme gibi problemleri çözmek için tek yapmanız gereken programı atfetmek ve yönergeleri takip etmek. Yapmanız gerekenler görsellerle desteklendiğinden herhangi bir problem ile karşılacağınızı zannetmiyorum.

Windows Device Recovery Tool’u yazılım güncellemesinden kaynaklanan sorunları tamir etmek için de kullanabiliyorsunuz. Örneğin; geçtiğimiz günlerde yayınlanan Telefonlar için Windows 10 Technical Preview’a geçerken bir sorun yaşadıysanız bu kurtarma arabulucu Windows Phone telefonunuzu baştan çalışır duruma getirebilecek yegane tatbik.

Anekdot: Windows Device Recovery Tool, kurtarma sırasında telefonunuzun tüm içeriğini temizliyor. Uygulamalarınız, oyunlarınız, kısa mesajlarınız, arama geçmişiniz, resim ve videolarınız, müzikleriniz kısacası herşey tarihe karışıyor. Bu açıdan kullanmadan önce Ayarlar – Yedekle seçeneği ile bir protez almanızı öneririm. Not 2: Kurtarma işleminin süresi internet bağlantı hızına göre değişiyor ve telefonunuz doldurma esnasında kullanılamaz durumunda oluyor. Anekdot 3: Windows Device Recover Tool’u sorunsuzca kullanabilmeniz için Windows 7 ve üzeri işletim sistematik ve asgari 4GB abes depolama alanına sahip bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Ayrıca telefonunuzu bilgisayara bağlamak için USB kablosuna ihtiyacınız olacak. Anekdot 4: Microsoft, tüm Nokia markalı telefon kullanıcıları için Lumia Software Recovery Tool’u önermektedir.

İndir

Bir önceki yazımız olan Smarty Uninstaller Pro başlıklı makalemizde invalid uninstall, remove software ve smarty uninstaller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.