Genel Blog

WinToFlash

28

WinToFlash

WinToFlash, Windows montaj dosyalarını USB bellekler üzerine aktarabileceğiniz ve önyüklenebilir Windows montaj bellekleri hazırlayabileceğiniz bedava bir yazılım çözümüdür. Bilhassa Windows montaj CD/DVD’lerinin muhakkak bir zaman sonunda hasar görebileceğini ya da sorun çıkartabileceğini düşündüğümüz vakit, böyle bir yöntemi yeğlemek oldukça rasyonel olacaktır. neticede kurulum CD/DVD’leri üzerinden bir şanssızlık sonucu ortaya çıkabilecek küçücük bir çizik bile diski kullanılmaz ülkü getirebilir.

Hal böyle olunca Windows kurulum diskini bir USB hafıza üstüne yedeklemek ve bu şekilde saklamak çok daha akılcı olacaktır. Ayrıca CD/DVD sürücüler yardımıyla Windows kurulumu yapmak yerine doğrudan USB bellek üzerinden yapacağınız Windows kurulumları çok daha seri ve güvenilir bir şekilde gerçekleşecektir.

Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuz süre WinToFlash, Windows montaj CD/DVD’lerini önyüklenebilir USB bellekler üzerine yedekleyebileceğiniz, piyasada yer alan en kullanışlı yazılımlardan bir tanesidir. Windows XP/2003/Vista/2008/7/8/8.1/10’un tüm sürümleri için takviye sunan programın kullanımı da epeyce kolay ve basittir.

Sade, basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan programı, içerisinde yer alan montaj sihirbazı tamamen kolaylıkla kullanılabilmektedir. Hem programı sahip olduğu çoklu dil desteği doğruca tamamen Türkçe olarak yararlanma şansına da sahipsiniz. Kurulum sihirbazı üzerinde bulunan basit adımları peşine düşüp takip ederek kendi önyüklenebilir Windows montaj USB’nizi oluşturabileceğiniz WinToFlash ile Windows montaj dosyalarının yer aldığı klasörü, imaj dosyasını, CD/DVD sürücüyü seçmeniz ve ardından dosyaların kopyalanacağı USB belleği belirtmeniz yeterlidir.

Program içerisinde yer alan diğer araçlar yardımıyla; diskler üstünde yer alan verileri silebilir, önyüklenebilir MS-DOS başlangıç diskleri oluşturabilir, önyüklenebilir kurtarma bellekleri hazırlayabilir ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir ömür boyu sorunsuzca kullanabileceğiniz önyüklenebilir Windows montaj USB bellekleri için bedava bir program olan WinToFlash’ı mutlaka denemenizi öneririm.

Bir önceki yazımız olan Simple Data Backup başlıklı makalemizde create backup, download simple data backup ve free download simple data backup hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.