Genel Blog

Wise Force Deleter

55

Wise Force Deleter

Wise Force Deleter programı, Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıcılarının, bilgisayarlarından silmekte zorlandıkları dosyaları bir lahza önce silebilmeleri için hazırlanmış bir dosya silme programı olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak sunulan ve dosya silme işlemini etkili bir ayla getiren sade bir arayüzle birlikte yayınlanan program, silemediğiniz dosyaların üstesinden gelmenizi sağlayacak.

Windows içerisinde maalesef bazen bir dosya silmek istediğimizde, bu durumla ilgili çeşitli engel ve sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Diğer bir programın silmek istediğimiz dosyayı kullanması, erişim yasakları, paylaşım durumu, disk koruması gibi böylece fazla bambaşka sebepten kaynaklanabilen bu engelleri Windows içerisinden dinmek da bir pek zor.

Wise Force Deleter, dosyanın silinme sürecinde hangi hata sebebiyle bir sorun ortaya çıkıyorsa o sorunu ortadan kaldırıyor ve oldukça basit bir şekilde dosyanın silinmesini sağlıyor. Böylelikl Windows uyarı mesajlarıyla uğraşmanıza da lüzum kalmıyor.

Sağ tık menünüze de yeni seçenekler getiren program, böylece her defasında arayüzünü açmanız ihtiyacını doğurmuyor ve bir dosyayı daimi olarak silmek için farenizin sağ butonuyla dosyaya tıklamak ve seçeneklerden davranmak yeterli oluyor. Sürükle bırak desteğine sahip olması tamamen arayüz açıkken dosyalarınızı tutup sürükleyerek arayüze bırakma yoluyla silinmelerini sağlamak da olası.

Çalışması esnasında herhangi bir yavaşlık veya sorun barındırmayan Wise Force Deleter, genellikle tüm silinemeyen dosyaları silebiliyor oysa programın bir güvenli dosya silme aracı olmadığını ve silinen dosyaların üzerine daima data yazmadığını da unutmayın.

İndir

Bir önceki yazımız olan eToolz başlıklı makalemizde drive emulation, dvd ve virtual hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.