Genel Blog

Yasak Elma dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte tam kadro Yasak Elma oyuncu kadrosu

13

Yasak Elma dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte tam kadro Yasak Elma oyuncu kadrosu

Yasak Elma dizisi 2018 den bu yanlamasına yayınlanmaktadır. Dizide Ender geçirdiği kaza sonrası uzun süre felç kalmış, zamanını azimle iyileşmeye ve ona zarar veren düşmanından intikam almaya adamıştır. Karşısındaki düşmanın gücüyle tek başına baş edemeyeceğini anladığından, kendine kazanç gelmez Yıldız’ın yanında gider. Ender başına gelenleri Yıldız’a anlatır ve bir zamanların en büyük iki düşmanı, Şahika ve arkasındaki güce karşısında iş birliği kararı verirler. Yasak Elma düzgün hikayesiyle izleyici göre merak ediliyor. Peki lakin Yasak Elma dizisinin oyuncuları kim?

Yasaklanmış Elma dizisi oyuncuları kimdir? Yasak Elma oyuncu kadrosu

Yasaklanmış Elma Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Yasak Elma dizisinin oyuncuları aralarında Şevval Sam, Eda Ece, Erdal Özyağcılar, Berk Oktay, Nesrin Cavadzade, Şafak Pekdemir, Melisa Doğu, Uzlaşma Aytaç, Can Nergis, Rutkay Ayıköz, Nilperi Şahinkaya, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu yer almaktadır.

Yasak Elma Ender ( Şevval Sam) kimdir?

Sosyetik tanımının sözlükteki reel karşılığı ve tam bir cemiyet kadınıdır. Güzelliğinin doruğundayken de Halit Argun gibi çapkın, evli ve milyarder iş adamının yanına sekreter olarak girmeyi başarmıştır. Enerjisi, becerisi, çalışkanlığı ve kadınlığıyla da senelerdir hayalini kurduğu hayata Halit’ten hamile kalarak ve bunu bir zaman gizleyerek kavuşmuştur. Paraya ve güce aşıktır.

Yasaklanmış Elma Yıldız ( Eda Ece) kimdir?

Gencecik yaşına karşın hayatından sıkılmıştır. Ona kadar mutluluğun anahtarı varlıklı bir koca bulup evlenmek ve lüks içinde bir hayat yaşamaktır. Sosyeteye ve lüks insanlara hayranlık duyar. Yıllar sonradan Ender’in teklifiyle hayatının değişebileceğini anlayıp, aklını Halit’i tavlamak ve onun karısı yapabilmek için kullanacaktır.

Yasak Elma Hasan Ali (Erdal Özyağcılar) kimdir?

1948 Bursa doğumlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci senesinde, İstanbul Belediye Konservatuar’ı Tiyatro Bölümünü kazandı ve eğitimine orda devam etme kararı aldı, eğitiminin üçüncü yılında hocası Yıldız kenterin kurucuları arasında olduğu şehir halkı oyuncularında “KARAKOLDA” adlı oyunla sahneye adım attı. (1966)

Ve “Şehir Halkı Oyuncuları”, “Dormen Tiyatrosu”, “Ulvi Uraz Tiyatrosu”, “Dostlar Tiyatrosu”, “Gazete Tiyatrosu”, “İstanbul Belediyesi Şehir Halkı Tiyatroları” ve halen kızı Zeynep Özyağcılar’ın kurucusu olduğu “Tiyatro Martı”da tiyatro hayatına devam etmektedir.

1978-1979 tiyatro sezonunda Sermet Çağan’nın “Ayakbacak Fabrikası” adlı oyunundaki rolü ile en iyi asistan erkek oyuncu ödülünü aldı.

1967 yılında Kamran Ulu ve Şükran Güngör’ün RAN FİLM prodüksiyonu, senaryosu Yaşar Kemal imzalı, Atıf Yılmaz’ın yönettiği “ÖLÜM TARLASI” filmi ile kamera önüne adım attı. Ve Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz, Akıllı Ökten, Şerif Görebilen, Mahsun Kırmızıgül, Ozan Açıktan ve İlker Ayrık’ın yönetmenliğinde 26 filmde rol aldı. 1986 yılında Şerif Gören’in yönettiği “Yılanların Öcü” filmindeki rolüyle Antalya Altın Portakal En İyi Tezgâhtar Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.

1989 yılında “BİZİMKİLER” adlı TV dizisi ile televizyon ekranına merhaba dedi ve hemen hemen hiç ara vermeden 15 TV dizisinde yaklaşık 650 birim oynadı. “Şükrü Bey”, “Tango Muhsin”, “Baklavacı Kahraman”, “Sütçi Ramiz” gibi değişik karakterlere hayat verdi. 1992 ve 1994 Altın Kelebek En İyi Erkek Drama Oyuncusu seçildi. 2016 Sakıp Sabancı hayat boyu başarı ödülüne sahiptir. Tiyatro sanatçısı Güzin Özyağcılar ile evli, iki çocuğu vardır, Emrah özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar.

Yasaklanmış Elma Çağatay (Berk Oktay) kimdir?

Çağatay kırk yaşında, yakışıklı, iyi eğitimli, varlıklı, çağdaş, gayretli bir adamdır. Büyük bir kargo firmasının sahibidir. En büyük özelliği müzmin bekar olmasıdır. Hayatında her zaman kadınlar olur ama hiç biriyle evliliğe yanaşmaz. Feride ve Çağatay’ın babası Hasan Ali boşandıklarında demin ergen yaşlarda olan Çağatay annesinin dolduruşları yüzünden babasıyla görüşmeyi kesmiştir. Bugüne dek annesiyle hiç bir kız arkadaşını tanıştırmamıştır. Annesine saygıda hata etmez ama kendi hayatına da fazla müdahale ettirmez. Arkadaşlarının sevgilileri Çağatay’ı hep potansiyel tehlike olarak görürler. Çağatay, yakışıklı karizmatik ve çapkın olduğundan, daha da fazlası, katiyen evlenmeyi düşünmediğinden onunla dostluk etmesinden sıkıntılı olurlar. Çağatay ise kendi hayatından çok memnundur. Ne var ama, Çağatay’ın Yıldız’la tanışması onun tüm dengeleri daha aşağı üstteki edecektir. Yıldız baştan sona hem değişecek, keza babasıyla ilişkisi her yerde şekillenecek, keza de annesi Feride’nin tepkisini çekerek annesi ve Yıldız’ın arasında kalacaktır.

Yasak Elma Şahika (Nesrin Cavadzade) kimdir?

Şahika, Kaya’nın kız kardeşidir. Hayat amacı varlıklı ve iyi yaşamaktır. Dinç olmak için dünyaya gelmiş gibidir. Bu yüzden içinde sevgi ve merhamet adına en minik bir kırıntı bile yoktur. En değer verdiği insan sadece Kaya’dır. Çok zekidir. İyi eğitimlidir. Kendini yetiştirmiştir. Düşmanı olacak kişiyi hayatından bezdirir. Bir şeyi istese onun önünde hiç bir şiddet duramaz ve istediği şeyi elde edene kadar durmak nedir bilmez.

Yasaklanmış Elma Zehra (Şafak Pekdemir) kimdir?

Halit’in ilk eşinden olan kızıdır. Halit’in çocuklarının içinde en büyüğü ve çok iyi bir abladır. defalarca babasının tüm eşlerini kıskanmıştır. Bugüne değin hiç aşık olmamıştır, doğru içe evde kalmış olduğuna inanır.

Yasaklanmış Elma Asuman (Melisa Doğu) kimdir?

1981 yılında istanbul’da doğan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğun yanı sıra eğitmenlik ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. 14 yaşında modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Türkiye’de podyuma çıkan en genç modeldir. Konservatuvara gittikten sonradan modelliği bırakmıştır.

Bugüne değin Şan, Şölen, Çatı Katı, Doktorlar, Avrupa Yakası, Geniş Aile, Yıldız Masalı, Kanıt, Yıldızın Parlasın, Kötü Yol, Yalan Dünya, Arka Sokaklar, Kocamın Ailesi, Ateş Böceği, Gen, Gloryhole, Çağdaş Zamanlarda Bir Yer, Yanımda Kal, Yasaklanmış Elma gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Eksik Zamanlar, Arap Gecesi, 3. Türden Yakın İlişkiler / Açılış, Kalp Düğümü, Nereye Gitti Tüm Çiçekler, Aşk Geçmişim oynadığı tiyatro oyunlarıdır.

Yasak Elma Caner (Uzlaştırma Aytaç) kimdir?

Ender’in erkek kardeşdir. Hiçbir vasfı yoktur. Tembeldir. Hazırdan yemeğe bayılır. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemez. Kime ne iyilik yapacağını bilir. Kendine fazla güvenir ve beğenir. Kendini ve Ender’i elit görür. Komik ve esprilidir.

Yasak Elma Mert (Can Nergis) kimdir?

Can Nergis, 27 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Can Nergis, üniversite eğitimi için İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitti.

sonra Uzaktan Doğu’ya dışarı giden Can Nergis Çin ve Tayland’da modellik yapmış, Tayland’da 8 yıl kalmış ve burada bir lokanta açmıştır.

2011 yılında Türkiye’ye dönen Can Nergis, “Herşeye Karşın” adlı dizi ile televizyon dünyasına adım attı. 2014 yılında “Paşa Gönlüm” adlı dizide rol bölge genç oyuncu başlıca çıkışını Arka Sokaklar’da canlandırdığı rolle yakaladı. Meşhur oyuncu son olarak 2018’de ekranlara gelen ‘Börü’ dizisinde rol aldı.

Yasaklanmış Elma Emir (Rutkay Ayıköz) kimdir?

Dikte, Yıldız’ın Bursa’dan çocukluk arkadaşıdır. Birlikte büyümüşlerdir. Yıllar sonradan İstanbul’da bir süreliğine gelerek Zeynep ve Yıldız’la arkadaşlıklarına kaldıkları yerden devam ederler. Zamanla İstanbul’a kalıcı olarak yerleşen Emir, neredeyse Yıldız’ın yaveri konumuna kazanç. Dürüst iyi niyetli ve dost canlısıdır. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. Yıldız’a büyük destekçidir ve hep yanındadır.

Yasak Elma Cansu (Nilperi Şahinkaya) kimdir?

Cansu otuz yaşlarının başındadır. Hasan Ali’nin uğruna yuvasını yıktığı ve sonradan evlenip çok mutlu bir yaşam yaşadığı Filiz’in yeğenidir. Cansu, Hasan Ali ve Filiz’in evliliği boyunca zaman zaman onların evine kalmaya gitmiş, çocukları olmadığı için evlerinde süre geçirmiştir. Ergenlik yaşı bittiğinde kendi ayakları üzerinde durmak için dağıtılmış yerlerde çalışır. Fakat istediği yaşam hala ondan çok uzaktadır.
Ender ve Şahika’nın onu bulup vazgeçemeyeceği bir teklif yapması onun hayatının fırsatı olacaktır.

Yasak Elma Feride Taşkın (Gülenay Kalkan Ünlüoğlu) kimdir?

Feride 60 yaşındadır. Disiplinli, uyumlu ve titizdir. Feride kocası Hasan Ali ile büyük bir aşkla evlenmiştir. Hasan Ali Feride’yle evliyken başka bir kadına aşık olunca, Feride’nin psikolojisi de yerle bir olmuştur. Feride boşanınca kendini oğluna adamış, kocasından intikamını oğlunu doldurarak almış ve baba oğulun görüşmesine engel olmuştur. Çağatay, Feride’nin dolduruşları yüzünden babasına düşman büyümüştür. Feride’nin en büyük korkusu Çağatay’ın hatalı biriyle evlenip ondan uzaklaşmasıdır. Bunun olmaması için elinden geleni yapacak, çünkü kimseyi ona değer bulmayacaktır.

 

.

Bir önceki yazımız olan Yasak Elma Zehra kimdir, kaç yaşında? Şafak Pekdemir eski hali merak edildi başlıklı makalemizde yasak elma zehra, yasak elma zehra erkek mi ve yasak elma zehra kim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.