Genel Blog

Yasak Elma dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Yasak Elma oyuncu kadrosu

23

Yasak Elma dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Yasak Elma oyuncu kadrosu

Yasak Elma dizisi 2018 den bu yanlamasına yayınlanmaktadır. Dizide Ender geçirdiği kaza sonrası uzun zaman felç kalmış, zamanını azimle iyileşmeye ve ona hasar veren düşmanından intikam almaya adamıştır. Karşısındaki düşmanın gücüyle kimsesiz baş edemeyeceğini anladığından, kendine kazanç gelmez Yıldız’ın yanında gider. Ender başına gelenleri Yıldız’a anlatır ve bir zamanların en büyük iki düşmanı, Şahika ve arkasındaki güce karşı iş birliği kararı verirler. Yasaklanmış Elma sürükleyici hikayesiyle izleyici göre merak ediliyor. Peki lakin Yasak Elma dizisinin oyuncuları kim?

Yasak Elma dizisi oyuncuları kimdir? Yasak Elma oyuncu kadrosu

Yasaklanmış Elma Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Yasak Elma dizisinin oyuncuları aralarında Şevval Sam, Eda Ece, Erdal Özyağcılar, Berk Oktay, Nesrin Cavadzade, Şafak Pekdemir, Melisa Doğu, Uzlaşma Aytaç, Can Nergis, Rutkay Ayıköz, Nilperi Şahinkaya, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu yer almaktadır.

Yasak Elma Ender ( Şevval Sam) kimdir?

Sosyetik tanımının sözlükteki hakiki karşılığı ve bütün bir cemiyet kadınıdır. Güzelliğinin doruğundayken de Halit Argun gibi çapkın, evli ve milyarder meslek adamının yanında sekreter olarak girmeyi başarmıştır. Enerjisi, becerisi, çalışkanlığı ve kadınlığıyla da senelerdir hayalini kurduğu hayata Halit’cilt gebe kalarak ve bunu bir vakit gizleyerek kavuşmuştur. Paraya ve güce aşıktır.

Yasak Elma Yıldız ( Eda Ece) kimdir?

Gencecik yaşına karşın hayatından sıkılmıştır. Ona tarafından mutluluğun anahtarı varlıklı bir koca bulup evlenmek ve lüks içinde bir yaşam yaşamaktır. Sosyeteye ve lüks insanlara hayranlık duyar. Yıllar daha sonra Ender’in teklifiyle hayatının değişebileceğini anlayıp, aklını Halit’i tavlamak ve onun karısı olabilmek için kullanacaktır.

Yasaklanmış Elma Hasan Ali (Erdal Özyağcılar) kimdir?

1948 Bursa doğumlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci senesinde, İstanbul Belediye Konservatuar’ı Tiyatro Bölümünü kazandı ve eğitimine orda devam etme kararı aldı, eğitiminin üçüncü yılında hocası Yıldız kenterin kurucuları aralarında olduğu şehir halkı oyuncularında “KARAKOLDA” adlı oyunla sahneye adım attı. (1966)

Ve “Büyük Kasaba Oyuncuları”, “Dormen Tiyatrosu”, “Ulvi Uraz Tiyatrosu”, “Dostlar Tiyatrosu”, “Gazete Tiyatrosu”, “İstanbul Belediyesi Büyük Kasaba Tiyatroları” ve halen kızı Zeynep Özyağcılar’ın kurucusu olduğu “Tiyatro Martı”da tiyatro hayatına devam etmektedir.

1978-1979 tiyatro sezonunda Sermet Çağan’nın “Ayakbacak Fabrikası” adlı oyunundaki rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı.

1967 yılında Kamran Ulu ve Şükran Güngör’ün RAN FİLM prodüksiyonu, senaryosu Yaşar Kemal imzalı, Atıf Yılmaz’ın yönettiği “VEFAT TARLASI” filmi ile kamera önüne adım attı. Ve Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz, Akıllı Ökten, Şerif Gören, Mahsun Kırmızıgül, Ozan Açıktan ve İlker Ayrık’ın yönetmenliğinde 26 filmde rol aldı. 1986 yılında Şerif Gören’in yönettiği “Yılanların Öcü” filmindeki rolüyle Antalya Altın Portakal En İyi Tezgâhtar Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.

1989 yılında “BİZİMKİLER” adlı TV dizisi ile televizyon ekranına merhaba dedi ve hemen hemen hiç ara vermeden 15 TV dizisinde takriben 650 birim oynadı. “Şükrü Bey”, “Tango Muhsin”, “Baklavacı Kahraman”, “Sütçi Ramiz” gibi değişik karakterlere hayat verdi. 1992 ve 1994 Altın Kelebek En İyi Erkek Drama Oyuncusu seçildi. 2016 Sakıp Sabancı hayat boyu galibiyet ödülüne sahiptir. Tiyatro sanatçısı Güzin Özyağcılar ile evli, iki çocuğu vardır, Emrah özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar.

Yasaklanmış Elma Çağatay (Berk Oktay) kimdir?

Çağatay kırk yaşında, yakışıklı, iyi eğitimli, varlıklı, modern, çalışkan bir adamdır. Büyük bir kargo firmasının sahibidir. En büyük özelliği müzmin bekar olmasıdır. Hayatında defalarca kadınlar olur ancak hiç biriyle evliliğe yanaşmaz. Feride ve Çağatay’ın babası Hasan Ali boşandıklarında henüz ergen yaşlarda olan Çağatay annesinin dolduruşları yüzünden babasıyla görüşmeyi kesmiştir. Bugüne dek annesiyle hiç bir kız arkadaşını tanıştırmamıştır. Annesine saygıda hata etmez fakat kendi hayatına da fazla müdahale ettirmez. Arkadaşlarının sevgilileri Çağatay’ı her zaman potansiyel tehlike olarak görürler. Çağatay, yakışıklı karizmatik ve çapkın olduğundan, daha da fazlası, katiyen evlenmeyi düşünmediğinden onunla arkadaşlık etmesinden huzursuz olurlar. Çağatay ise kendi hayatından fazla memnundur. Ne var oysa, Çağatay’ın Yıldız’la tanışması onun bütün dengeleri daha alçak üstteki edecektir. Yıldız sayesinde hem değişecek, ayrıca babasıyla ilişkisi her yerde şekillenecek, hem de annesi Feride’nin tepkisini çekerek annesi ve Yıldız’ın aralarında kalacaktır.

Yasaklanmış Elma Şahika (Nesrin Cavadzade) kimdir?

Şahika, Kaya’nın kız kardeşidir. Yaşam amacı zengin ve iyi yaşamaktır. Kuvvetli edinmek için dünyaya gelmiş gibidir. Bu yüzden içinde sevgi ve merhamet adına en ufak bir kırıntı bile yoktur. En değer verdiği insan yalnızca Kaya’dır. Fazla zekidir. İyi eğitimlidir. Kendini çok iyi yetiştirmiştir. Düşmanı olacak kişiyi hayatından bezdirir. Bir şeyi istese onun önünde hiç bir zor duramaz ve istediği şeyi elde edene değin durmak nedir bilmez.

Yasaklanmış Elma Zehra (Şafak Pekdemir) kimdir?

Halit’in birincil eşinden olan kızıdır. Halit’in çocuklarının içinde en büyüğü ve çok iyi bir abladır. daima babasının tüm eşlerini kıskanmıştır. Bugüne değin hiç aşık olmamıştır, içten içe evde kalmış olduğuna inanır.

Yasak Elma Asuman (Melisa Doğu) kimdir?

1981 yılında istanbul’da doğan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğun yanı sıra eğitmenlik ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. 14 yaşında modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Türkiye’de podyuma çıkan en genç modeldir. Konservatuvara gittikten sonradan modelliği bırakmıştır.

Bugüne dek Şan, Şölen, Çatı Katı, Doktorlar, Avrupa Yakası, Geniş Aile, Yıldız Masalı, Kanıt, Yıldızın Parlasın, Fena Yol, Yalan Dünya, Arka Sokaklar, Kocamın Ailesi, Alev Böceği, Gen, Gloryhole, Çağdaş Zamanlarda Bir Yer, Yanımda Kal, Yasak Elma gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Beceriksiz Zamanlar, Arap Gecesi, 3. Türden Yakın İlişkiler / Başlangıç, Yürek Düğümü, Nereye Gitti Bütün Çiçekler, Aşk Geçmişim oynadığı tiyatro oyunlarıdır.

Yasaklanmış Elma Caner (Barıştırma Aytaç) kimdir?

Ender’in erkek kardeşdir. Hiçbir vasfı yoktur. Tembeldir. Hazırdan yemeğe bayılır. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemez. Kime ne iyilik yapacağını bilir. Kendine çok güvenir ve beğenir. Kendini ve Ender’i elit görür. Komik ve esprilidir.

Yasak Elma Mert (Can Nergis) kimdir?

Can Nergis, 27 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Can Nergis, üniversite eğitimi için İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitti.

daha sonra Uzaktan Doğu’ya dışarı giden Can Nergis Çin ve Tayland’da modellik yapmış, Tayland’da 8 sene kalmış ve burada bir restoran açmıştır.

2011 yılında Türkiye’ye dönen Can Nergis, “Herşeye Rağmen” adlı dizi ile televizyon dünyasına adım attı. 2014 yılında “Paşa Gönlüm” adlı dizide rol alan genç oyuncu başlıca çıkışını Arka Sokaklar’da canlandırdığı rolle yakaladı. Meşhur oyuncu son olarak 2018’de ekranlara gelen ‘Börü’ dizisinde rol aldı.

Yasaklanmış Elma Dikte (Rutkay Ayıköz) kimdir?

Emir, Yıldız’ın Bursa’dan çocukluk arkadaşıdır. Birlikte büyümüşlerdir. Yıllar sonradan İstanbul’da bir süreliğine gelerek Zeynep ve Yıldız’la arkadaşlıklarına kaldıkları yerden devam ederler. Zamanla İstanbul’a kalıcı olarak yerleşen Dikte, hemen hemen Yıldız’ın yaveri konumuna gelir. Içten temiz kalpli ve dost canlısıdır. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. Yıldız’a büyük destekçidir ve hep yanındadır.

Yasaklanmış Elma Cansu (Nilperi Şahinkaya) kimdir?

Cansu otuz yaşlarının başındadır. Hasan Ali’nin uğruna yuvasını yıktığı ve sonradan evlenip fazla mutlu bir yaşam yaşadığı Filiz’in yeğenidir. Cansu, Hasan Ali ve Filiz’in evliliği boyunca ara sıra onların evine kalmaya gitmiş, çocukları olmadığı için evlerinde süre geçirmiştir. Buluğ Çağı yaşı bittiğinde kendi ayakları üstünde durmak için çeşitli yerlerde çalışır. Ama istediği yaşam hala ondan çok uzaktadır.
Ender ve Şahika’nın onu bulup vazgeçemeyeceği bir önerge yapması onun hayatının fırsatı olacaktır.

Yasaklanmış Elma Feride Taşkın (Gülenay Kalkan Ünlüoğlu) kimdir?

Feride 60 yaşındadır. Disiplinli, ahenkli ve titizdir. Feride kocası Hasan Ali ile büyük bir aşkla evlenmiştir. Hasan Ali Feride’yle evliyken başka bir kadına aşık olunca, Feride’nin psikolojisi de yerle bir olmuştur. Feride boşanınca kendini oğluna adamış, kocasından intikamını oğlunu doldurarak almış ve baba oğulun görüşmesine engel olmuştur. Çağatay, Feride’nin dolduruşları yüzünden babasına düşman büyümüştür. Feride’nin en büyük korkusu Çağatay’ın yanlış biriyle evlenip ondan uzaklaşmasıdır. Bunun olmaması için elinden geleni yapacak, çünkü kimseyi ona değerinde bulmayacaktır.

 

.

Bir önceki yazımız olan Çukur Yasmin kimdir? Gamza Doğanoğlu kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde çukur, çukur oyuncuları ve çukur yasmin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.