Genel Blog

Yasak Elma dizisine bomba düştü, haksızlık karşılıksız kalmadı!

145

Yasak Elma dizisine bomba düştü, haksızlık karşılıksız kalmadı!
Yasak Elma dizisine bomba düştü, haksızlık karşılıksız kalmadı!

TelevizyonGazetesi.com / Tafsilat – Pazartesi akşamları izleyicilerle buluşmaya bitmeme eden Fox TV’nin Yasak Elma dizisinde hikayede yaşanan gelişmeler izleyicileri olağandan tasalı etmeye başladı. Dizinin reytinglerinin düşmeye başlamasında bile bu durumun sebep olduğu düşüncesi bilgili…

Özellikle toplumsal iletişim araçları platformlarında dizi film hayranları tıpkı süredir senaryoya yönelik eleştirilerini sıralıyordu. Aslında Haram Elma kabilinden çıktı dramdan çıkıp absürt komediye akıllıcasına yönelen bire bir yapımın senaryosunu eleştiriyor olma durumu bile garip ama, izleyiciler tekrar de bire bir konuya çokça kızdı.

Eda Ece’nin canlandırdığı ve bir nice kişinin dahi çoğu sahnesini gülerek izlediği Nasip karakterinin benzeri soy erkeklerden yana yüzünün gülmemesi ve karşısına amor üzerine olumsuzlar çıkması durumundan izleyiciler olağandan sıkıldı. en üst Berk Oktay’ın canlandırdığı Çağatay karakterinin getirildiği dideban, senaryoya isyanın dahi nedeni oldu. Nilperi Şahinkaya’nın canlandırdığı Cansu karakteri ile ayrımsız sabahleyin akılsız yatakta yakalanan Çağatay, Yıldız karakterini muhip izleyicileri ziyadesiyle kızdırdı.

Sosyal medyaya yansıyan bu itiraz dalgası ve senaryoya yönelik çetin eleştiriler, ceride sayfalarına bile taştı… Tabiiyet Ana Yol yazarlarından Sina Koloğlu, konuyu bucak yazısında değerlendirdi ve sülale halkının de artık Talih’a gösterilen muameleden dert duyduğunu, senaryo da olsa bundan sonra katlanamadıklarını ve diziyi de tutulmak istemediklerini yazdı.

Yasak Elma dizisine bomba düştü, haksızlık karşılıksız kalmadı! 1

Sina Koloğlu,yazısında evdeki isyanı şu sözlerle aktardı:

“Haram Elma’ sülale ahalisi aracılığıyla ihtarname edildi. ‘Bundan böyle izlemeyeceğiz’ durumuna geldi. Ego yumuşatmaya çalışıyorum ama, bu konuda sağlam azimli görünüyorlar. Ne oldu peki? Yıldız’a hükümsüzlük yapıldığını düşünüyorlar. Sonuçta bu tıpkısı paradigma ve o karakterler kendi başlarına değişmeyen vermiyor. Yönlendiren senaryo…

Senaryonun yekpare bahtiyar olacakken Yıldız’a engel koymasına dayanma edemedi ev ahalisi. “Kızcağız ilk defa derece gördü, birini sevdi, ama mutlu olsun istemiyorlar” dediler. Bire Bir üstelik Ender ve Şahika ikilisine birlikte gıcık kapmış durumdalar.

Senaryo bu durumlara özen etmeli. Felek’ın yerinde benzeri düzeltme yapmakta kâr var. Bizim ocak ahalisinin görüşüne acaba dizinin izleyenleri bile katılır mı?”

Yoruma kapalı.