Genel Blog

Yasemin Yazıcı canlandırıyor! Son Yaz Naz kimdir, boyu kaç? Son Yaz Naz’ın boyu merak edildi!

76

Yasemin Yazıcı canlandırıyor! Son Yaz Naz kimdir, boyu kaç? Son Yaz Naz'ın boyu merak edildi!

Son Yaz dizisinde Naz Yaman karakterine hayat veren Yasemin Printer’nın boyu dikkat çekti. Çoğu izleyici Naz Yaman kimdir, kaç yaşında, boy kilo bilgilerini araştırıyor. İşte Son Yaz Naz hakkında bilgiler…

Son Yaz Naz kimdir?

Emel ve Metin’in biricik kızı. Yağmur’un kuzeni… Cesur, şımarık, tatlı, şıpsevdi, eğlenceli, dışa dönük, maceracı, heyecanlı, flörtöz, gözü yükseklerde, özgüveni yüksek, kıskanç, keyifli, gösterişli, popüler, çocuksu ve fazla hoş bir kız… Babasına fazla düşkün… Annesinin üzerindeki baskısından hiç hoşlanmıyor. Üniversiteye başlayıp, özgürlüğüne kavuşacağı zamanı iple çekiyor. Geleceğine dair büyük umutları var ve her şeyin en iyisine kendisinin değerinde olduğunu düşünüyor.

Nasıl göründüğüne fazla önem veriyor. İnstagram kızı… Küçük çapta bir influencer… Elinden telefonu düşmüyor. Modayı yakından peşine düşüp takip ediyor. Markalar Naz’ın reklamını yapması için ona ürünlerini gönderiyorlar. Sürükleyici ve iddialı fiziği bir uçtan bir uca giydiği her şeyi kendine yakıştırıyor. Online alışveriş tutkunu…

Yasemin Printer kimdir?

8 Eylül 1997’de İstanbul’da doğan Yasemin Yazıcı, Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon ve oyunculuk eğitiminin yanı sıra dans ve vokal eğitimi de aldı. Okul yıllarında Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde, “Kral Oidipus”, “Antigone”, “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, “Lysistrata”, “Faust (vol. I)”, “Hugo Sistemi” ve “Bölünme” adlı oyunlarla sahneye çıktı.

2018 yılında London School of Economics Sosyal Antropoloji bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra London Academy of Music and Dramatic Arts (LAMDA)’ta yeniden oyunculuk üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonradan ise İstanbul Film Akademi’de Ezel Akay, Deniz Ölmez gibi alanının sanatkâr isimlerinin eğitim verdiği “Pratik Oyunculuk Atölyesi” sertifika programına katıldı.

Yasemin Printer “Son Yaz” dizisinde Naz karakteriyle ekranda olacak.

Bir önceki yazımız olan Arka Sokaklar Bahar neden yok, nerede? Merve Oflaz kimdir, kaç yaşında, diziden ayrıldı mı? başlıklı makalemizde arka sokaklar, arka sokaklar bahar ve arka sokaklar dizi oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.