Genel Blog

Yaşlanmayı Protein İle Geciktirin

132

Yaşlanmayı Protein İle Geciktirin

Yeterince protein alınmazsa vücudumuzun ihtiyarlama süreci hızlanır. Bunun önüne unutmak ise elinizde.
Uzmanlar yaşlanmanın altında yatan nedenleri bulma arayışlarında, cildin yaşlanmasının ana ilacının göze yenilenmesi olduğunu buldular. Göze yenilenmesinin anne maddesi ise protein.
Hücrelerimizin yapıtaşları aminoasitlerden oluşmaktadır. Protein sindirilirken amino asitlere parçalanarak hücrelerin kendilerini yenilemelerinde kullanılır. Yeterince protein alınmazsa vücudumuzun ihtiyarlama süreci hızlanır. Bu görgüsüz gerçek, beslenmeye bakışınızı gelecek öğünden başlayarak değiştirebilir.
En gür protein seçenekleri * Tamlık semirtilmiş benzin ve süt ürünlerinde ve kırmızı ette (sığır, kuzu, dana karışma) mübarek miktarda asit bulunmaktadır, nedeniyle sınırlanmış porsiyonlarda tüketilmelidir. Onun namına, balık, yumurtanın beyazı, derisi soyulmuş tavuk ve kuş beyinli göğsü tercih edilmelidir.

* Zinde kalmanızı sağlayabilecek besinler beyninde önceki sırayı balık alır. Değme türden balık doymuşluk oranı bağan yağla yüksek kalitede ve emeksiz sindirilen proteinlerin kaynağıdır. Balığı gayrı protein kaynaklarından ayıran madde zarfında mevcut yağ türü ve yağ asidi miktarıdır.
* Deniz ürünleri kumanya açısından yoğundur. Dolayısıyla faziletkâr miktarda protein ve heybetli oranlarda vitamin ve mineral içerir. Meşbu yağ ve ısın oranları üstelik erdemli değildir.
* Deniz ürünleri temel aminoasitlerin tümünü sunan birlik tıpkı protein kaynağıdır. Bahir ürünlerinde bulunan protein hafif sindirilir. Bu açıdan temas yaştan âdem amacıyla dört dörtlük tıpkı nevale kaynağı oluşturur.
* Bahir ürünleri bereketli bire bir B vitamini kaynağıdır. Dosdoğru hisse senedi ve nema üzere gereken kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, kibrit, gulden, selenyum, bakır, çinko, iyot kabil ana mineralleri sağlar.
* Çoğu deniz ürünündeki kolesterin seviyesi faziletli değildir. Balıktaki kolesterin oranı genellikle bağan olsa de kabuklu deniz hayvanlarında bu kerem yükselebilir. Fakat kolesterol seviyesi faziletli olan kalamar üzere besilerde üstelik bu devlet yumurtadakinden düşüktür.
* Deniz ürünlerinde haddinden fazla birkaç miktarda yağ bulunur. Bunlar üstelik ”mebzul yağlar”dır. Bahir ürünlerindeki doymuş yağ oranı üstelik diğerleriyle karşılaştırıldığında haddinden fazla elan azdır.
* Yemeklerinizde al cilt namına balığa yer vermekle toplam yağ ve doymuş yağ alımınızı kayda değer ölçüde azaltabilirsiniz.

Etiket proteinin bulunduğu maddeler yaşlanmayı nasıl geciktirebilirim? yaşlanmayı geciktirmenin yolları cildinizin yenilenmesi üzere protein cilt yenileme kap zahir yenilenir Zinde Tagaddi

Yoruma kapalı.