Genel Blog

Yatırım Tavsiyeleri Veren Yerli Kripto Para Borsası Icrypex ’i İnceledik

184

Yatırım Tavsiyeleri Veren Yerli Kripto Para Borsası Icrypex ’i İnceledik

Kripto para piyasalarında sessizliğin bozulduğu, bununla birlikte emniyet endişelerinin tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Parasının kıymetini bilen yatırımcı için onca kripto para borsası arasından öne meydana çıkan bir seçenek var: ICRYPEX.

2018 ’de Gökalp İçer kadar kurulan ICRYPEX ’in öne çıkmasını sağlayan ve bugün yakından bakacağımız böylece fazla özelliği mevcut. Mesela jurnal ve haftalık bazda piyasaları etkileyen tüm haberlerin aktarıldığı bültenler, kripto paralara ilişkin teknik veri ve analizlerin paylaşıldığı blog yazıları mevcut. Bir başka deyişle ICRYPEX, kripto para piyasasına yabancı olanların bile yatırım yaparken bilgi sahibi olmasını isteyen, kullanıcılarının menfaatini ön plana alan bir kripto para borsası.

Icryptex ’in özellikleri:

7/24 saat herif desteği sunuluyor Araştırma bölümünde jurnal, haftalık olarak kripto ara dünyasından manâlı haberler kullanıcılar ile paylaşılıyor, Blog bölümünde blokzincir teknolojisi ve kripto para dünyasına ilişkin analiz yazıları yayınlanıyor, yatırım tavsiyeleri Hacme kadar kripto para yatırımlarında komisyon oranı 0.0025, satım işlemlerinde 0.0035 olarak belirleniyor Akbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile ücretsiz para koyma, yine Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile ücretsiz para çekme işlemleri yapılabiliyor 3 ayrı KYC, yani hesap düzeltme seviyesi mevcut, en güvenli olan KYC üçüncü düzey hesaplarda işlem limiti jurnal 500.000 TL, aylık 5.000.000 TL ya da karşılığındaki dolar ile kripto para transferine izin veriliyor değin çıkıyor,

Tüm bu özellikleriyle ICRYPEX ’i gerçekten fazlası ile kullanıcı dostu olarak yorumlayabiliriz. ICRYPEX, kullanıcılarına sadece alım satım işlemleri sunmuyor, bununla birlikte kripto para ve blokzincir teknolojileri konusunda en esas düzeyden başlayarak bilgi veriyor. Doğal olarak yatırımcı başka bir kaynağa gerek duymadan araştırmasını da yatırımını oluşturacağı borsa üzerinden yapabiliyor.

ICRYPEX ’e nasıl üye olunur ve nasıl Bitcoin alınır?

Adım #1: www.icrypex.com adresine gidin, sağ üstten “yeni üyelik oluştur” seçeneğine tıklayın ve bilgilerinizi girin Adım #2: Antre yapın, Hesabım bölümünden Hesap Onayı & Sınır seçeneğine tıklayın, Kimlik ön ve arka yüz ve dilekçeli fotoğrafınızı yükleyin, Adım #3: Para atama bölümüden “banka transferi ile yatır” seçeneğine tıklayın, Eğer bir başka borsadan kripto para yatıracaksanız kripto para seçeneğine tıklayabilirsiniz. Adım #4: TRY veya mevcut öteki para birimlerinden birini seçin, Akbank, Ziraat Bankası veya Vakıfbank hesaplarınızdan birini seçin Yatıracağınız TL (ya da öteki döviz) miktarını girin, Adım #5: Ekrana gelen ICRYPEX Bilişim A.Ş. bilgilerine belirlediğiniz tutarı gönderin, Adım #6: Bitcoin (BTC) Kolay Al-Sat bölümüne gelin, BTC ’ye tıklayın, Market sekmesinden dilediğiniz miktarda BTC alın.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirerek ICRYPEX üzerinden dilediğiniz tutarda kripto para alım satım işlemleri yapabilirsiniz. Ayırca üç seviyeden oluşan KYC şartlarını tedarik eden bir profil oluşturursanız, güvenliğiniz artacaktır. dahası 2 faktörlü düzeltme sistemi ile kripto varlıklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Adım #1: www.icrypex.com adresine gidin, sağ üstten “yeni üyelik oluştur” seçeneğine tıklayın ve bilgilerinizi girin

icrypex adım 1

icrypex üye olma

ICRYPEX üzerinden Bitcoin alabilmek için ilk önce icrypex.com kripto para borsasında yeni üyelik oluşturmanız gerekmektedir. ICRYPEX ile yapacağınız kripto para yatırımlarınızı bu oluşturduğunuz üyelik ile adınıza açılacak hesabı kullanarak güvenli bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

www.icrypex.com’a antre yaptıktan sonra  “Yeni üyelik oluştur” butonuna tıkladığınızda karşınıza meydana çıkan sayfada bilgilerinizi doldurduktan sonradan üyeliğinizi oluşturun.

Adım #2: Antre yapın, Hesabım bölümünden Hesap Onayı & Limit seçeneğine tıklayın:

icrypex giriş

Oluşturduğunuz üyeliğinize, mail adresiniz ve kendi oluşturduğunuz şifreniz ile giriş yaptıktan daha sonra hesabınız için kimlik onayı sağlamalısınız. Bunun için Profil sayfasından kimliğinizin ön ve arkadaki yüzü ile dilekçeli fotoğrafınızı ilgili alanlara kaydetmelisiniz. Hesabınızın onayı sağlandıktan üyelik işlemleriniz tamamlanmış olacak ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Adım #3: Para koyma bölümüden “banka transferi ile yatır” seçeneğine tıklayın:

icrypex para yatırma

Eğer bir diğer borsadan kripto para yatıracaksanız kripto para seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Üyeliğinizi oluşturduktan daha sonra artık yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. İlk defa bitcoin yatırımı yapacak kişiler için birincil yatırım işlemi banka hesabı üzerinden para transferi ile gerçekleştirilebilir. 

Adım #4: TRY veya mevcut öteki para birimlerinden birini seçin:

icrypex para yatırma

Anlaşmalı olduğumuz Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank hesaplarımızdan seçtiğiniz hesaba para yatırma talebi oluşturduktan sonra, istek işlemi sırasında meydana çıkan ICRYPEX Bilişim A.Ş. ’ye ait IBAN numarasına oturtmak istediğiniz tutarı kendi banka hesabınızdan aktarma etmelisiniz.

Adım #5: Ekrana gelen ICRYPEX Bilişim A.Ş. bilgilerine belirlediğiniz tutarı gönderin

icrypex para gönderme

Adım #6: Bitcoin (BTC) Kolay Al-Sat bölümüne gelin, BTC ’ye tıklayın, Market sekmesinden dilediğiniz miktarda BTC alın:

icrypex btc alımı

Bu andan itibaren yapmanız gereken alım işlemi için emir girmek. İsteğinize bağlı olarak anlık piyasa fiyatından alım yapabileceğiniz gibi kendi belirlediğiniz bir fiyattan alım gerçekleştirmek üzere de dikte girebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz fiyattan alım satım yerine getirmek için “Sınır” bölümünü; anlık fiyattan operasyon yapmak için “Market” bölümünü kullanabilirsiniz.

Yoruma kapalı.