Genel Blog

Yaza Güzel Başlamanız İçin Öneriler

154

Yaza Güzel Başlamanız İçin Öneriler

Abece incecik püfür püfür giysilerle salına salına dolaşarak kılmak amacıyla kendinize özen göstermenin zamanı geldi!
Bundan Sonra kıyafetlerinizin arkasına gizlenemezsiniz. Hangi büyüklüğünde ceht sarfiyat ederseniz edin ayaklarınız, kollarınız, saçınız, bacaklarınız, vücudunuz incerek giyim kuşam ve sandaletlerle farklı ayn önünde. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız işte size yaza hazırlanmanız amacıyla adi, süper bire bir beyyine olacak tavsiyelerimiz…
1. Önce saçlar Kış aylarında yıpranan ve alıngan saçlarınızın yaz aylarında kalıplı kıyafetli görünmesi amacıyla saçlarınızın uçlarından aldırmalı ve kuruyan saçlarınızın canlılığını kazanması amacıyla ya evde siz zat hazırlayacapınız nebati kürlerle saçınızın bakımını yapmalı evet da bilirkişi kişilere saçınızı hayat etmelisiniz.

2. Perhiz yapın Kışın kıyafetler altında artan kilolarınızın ortaya gezinti zamanı gelmeden tedbir alsanız dolgunca peki. Çünkü kaçacak meydan kalmadı. Tıpkı an ilk diyete başlamalı ve fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız.
3. Hala egzersize başlamadınız mı? Spor yapmaya ne kadar erken başlarsanız o büyüklüğünde gür olacaktır. Böylece kilolarınızdan benzeri nebze olsun kurtulabilirsiniz. Zahir havada yürüyüşe gidebilir, basak çıkabilir, bir spor salonuna yazılabilir ya da evde idman, antrenman yapabilirsiniz.
4. Göveri ve yemiş mevsimi Çok fazla yağlı ve kalorili yemeklerden ırak durun. Meyve ve göveri ağırlıklı yemeye dikkat gösterin. Sağlıksız diyetler yapmaktan kaçının.
5. Su sağlıktır Günde 2 litre su üzere. Kemirmek yemeden ve yatmadan ilk yavaş yavaş içerek vücudunuzun ve cildinizin ihtiyacı olan suyu sağlayın.
6. Dalgı güzelliği Uyku düzeninize özen edin. Rahat aynı uyku üzere yatağa girmeden geçmiş günün streslerinden uzaklaşın. Alkol kullanıyorsanız, alkolü tür olduğunca azaltın.
7. Tüylerinizden kurtulun Yaz aylarında kadınların sunu nazik sorunlarından biri olan tüylerden firar zamanı geldi. Özgürcesine davranmak için ağda ve jiletten feyiz epilatörler sebebiyle tüylerinizden kurtulun.
8. Çalma izine ilgi Çok fazla terlemekten ve dayak altında çalma izi oluşmasından şikayet edenler, takviye altına botoks yaptırabilir. Botoksla, terleme yüzdelik 90 oranında azaltılabiliyor.
9. Tunç ayrımsız ten Kumsala indiğinizde parlak tıpkısı tenle güneşlenmek istemiyorsanız kozmetik markalarının otobronzanlarıyla bronz bire bir tene erbap olabilirsiniz.
10. Ayaklarınıza gür davranın Tutkun ayakkabılar süresince sakladığımız ayaklarınız yazın gelmesiyle alay malay ortaya çıkacağına göre ince süre bakımsız küsurat ayaklarınızla ilgilenme vakti geldi. Pedikür işlemini evde yapacaksanız ojelerinizi çıkardıktan sonra, ayaklarınızı ılık suyda bekletin, tırnaklarınızı kısaltın, törpüleyin ve en son işlem kendisine kremle basamak bakımını sonlandırın.
11. Elleriniz ilgi lüzumlu Ellerinizi yunak suyun içre beş zaman kadar bekletin veya tırnak etlerinizi köylü itebileceğiniz şekilde peeling yapın. Keski etlerinizi kendiniz kesemeyeceğiniz için törpü yardımıyla geriye akilane itebilirsiniz.
12. Cildiniz koku alsın Isı değişiklikleri sebebiyle gerilen ve kuruyan cildinizin deh temiz, faal, tertemiz ve teltiksiz görünmesi için haftada tıpkısı posta peeling yapın. Olanaklı basamak cilt hastalıkları uzmanı, cilt terapisti evet da nişane danışmanlarından yardım cebin. Deri tipinize ve ihtiyacınıza göre kullanacağız kozmetikleri seçin.
13. Selülitlerinizden kurtulun Göl Ayağı ve taban bölgesinde kuruyan, gerginleşen cildinizi sevimsiz, yunak duşlar sebebiyle kendine getirebilir. Selülit amacıyla özel üretilen kozmetik kremleri masajlarla selülitli bölgelerinize sürebilirsiniz.
14. Işıltılı güzellik Yaz mevsimine hususi makyajlar karşı bilgi edinin ve sezonun modası olan renklerde kozmetik mahsulat almaya ilgi edin.
15. Bikini ve mayonuzu aldınız mı? Hamam havaların gelmesiyle mayo veya bikini alma vakti geldi geçiyor da. Vücut tipinize makul bir mayo veya bikini seçin.
16. Çiçek açın Gökçe Yazın tüm güzelliklerini kıyafetlerinize taşımaya hazır mısınız? Bu sene çiçekli desenler haddinden fazla moda. Gardrobunuza çiçekli etekler, tişörtler ve bluzlar ekleyin.
17. Üzeri bakımı Kışın ihmal ettiğiniz vücudunuzu rastgele cağ sonrası aromalı yağlarla nemlendirebilirsiniz. Bu türlü yağlarla cildiniz yumuşacık tamam ve kendine gelir.
18. Detoks yapın Yaza hazırlanmanın yollarından biri bile detoks. Vücudu kuşatan toksinlerden arınmanız detoks yaptığınız günlerde idman yapın, sigaradan ırak durun. Et, süt ve benzen ürünlerini tüketmeyin.
19. Apotr kullanın Bazı ciltler alıngan olduğundan güneşin çıktığı önce günlerden itibaren lekelenmeye başlar. Güneşin yaşlandırıcı etkisine alın ten tipi ne olursa olsun kesinlikle koruyucu kullanın.
20. Ruhunuz ışıldasın Bedeninizi yaza hazırlarken ruhunuzu bile unutmamalısınız. Güneşin içinizi hamarat ettiği bugünlerde abat olmak üzere ceht harcamalı, hayattan gusto almaya çalışmalısınız tamlık olumsuzluklara rağmen. Kendinizi fazlalık yönde motive ederseniz sonuçta zait olacaktır buna inanın.
Utkulu Kuşhan’la Diyet Dergisi

Etiket yazın güzelce görünmenin sırları edebiyat zahir bakım yapmalıyım yaz üzere hizmet önerileri yaz bakımı için ipuçları gökçe yazın hangi desenler moda yaz bakımı yaz güzeli gösteriş önerileri

Yoruma kapalı.