Genel Blog

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon: Meditasyonu Kolaylaştırmak İçin 13 İpucu

23

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon: Meditasyonu Kolaylaştırmak İçin 13 İpucu

Bilgiyo – Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon: Meditasyonu Kolaylaştırmak İçin 13 İpucu. Lord Buddha bir keresinde şöyle demişti: “Meditasyon bilgelik getirir, meditasyon eksikliği cehalet bırakır. Sizi ileriye götüren şeyin ne olduğunu iyi bilin ve bilgeliğe götüren yolu seçin.” Meditasyon nedir? Akli açık ve şehvetli olarak sakin bir duruma varmak için zihnini belirtilmiş bir nesneye odaklayarak tekniklerin …

Bilgiyo – Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon: Meditasyonu Kolaylaştırmak İçin 13 İpucu. Lord Buddha bir keresinde şöyle demişti: “Meditasyon akıllılık getirir, meditasyon eksikliği cahillik bırakır. Sizi ileriye götüren şeyin ne olduğunu iyi bilin ve bilgeliğe götüren yolu seçin.”

Meditasyon nedir? Zihinsel Olarak açık ve şehvetli olarak ağırbaşlı bir duruma ulaşmak için zihnini açıklanmış bir nesneye odaklayarak tekniklerin kullanıldığı bir tatbik olarak tanımlanır. Antik çağlardan beri meditasyon bütün dünyada birçok kültürde uygulanmaktadır.

Meditasyon uygulaması çeşitli aşamaları, türleri ve daha alçak türleri içerir. Ara Sıra günün bütün olaylarını oturup düşünmeniz istenirken, öteki zamanlarda yalnızca zihninizi kapatmanız ve hiçbir şey düşünmemeniz gerekebilir. Ara Sıra düşüncelerin özgürce akmasına izin vermen gerekir.

Meditasyonun Zihniniz ve Bedeniniz İçin Faydaları

Meditasyon zihni rahatlatır. Bilime kadar meditasyonun faydaları şu şekildedir:

Stresi azaltır Kaygıyı yönetir Geliştirir uyku Ağrıyı denetim etmeye asistan olur Kan basıncını düşürmeye asistan olur Öz farkındalığı ve şehvetli refahı özendirme eder Konsantrasyonu ve uyarı süresini iyileştirir Bağımlılıklarla mücadeleye tezgâhtar olabilir Yaşa yan akıl kaybını azaltmaya yardımcı olabilir

Meditasyon zihninizi sakinleştirir. Meditasyondan daha sonra aldığınız rahatlama hissi metabolizmanın artmasına muavin olur, yürek atış hızını artırır, kan basıncını düşürür ve nefes alma ve bilişsel işlevleri iyileştirir.

Bir nesil bütünleyici fikir-vücut tıbbı olarak kabul edilen meditasyon, maddesel ve duygusal refahı artırabilir. aynı zamanda, çoğu birey fiilen meditasyon yapmayı baskı buluyor çünkü içten olalım, jurnal yoğun hayatımızda huzurlu bir zaman bulmak az kalsın imkansız.

Fakat endişelenme çünkü seni yakaladık. Size bir ipucu listesi yoluyla rehberlik ederek daha iyi ve daha basit meditasyon yapmanıza yardımcı olacağız. Bir göz at.

Meditasyonu Kolaylaştırmak İçin İpuçları

Meditasyon ‘hiçlik’ dünyasının sihirli bir yolculuğu değildir, bunun yerine düşüncelerimizi ve eylemlerimizi yönetmeye ve işlemeye yardımcı olan farkındalığı hedefler.

(1) Yavaş olun : Meditasyon yapmak için oturduğunuzda zihninizin özgür ve bütün düşüncelerden yoksun olmasını bekleyemezsiniz. Zihninize birbiri ardına düşünüp yavaşça yerleşmeyi öğretmeniz önemlidir.

(2) Gizli olun : Kuytu bir pozisyonda oturmayı seçin ve birkaç dakika durağan oturmaya hazırlanın. Ayaklarınız yerde olacak şekilde bir sandalyeye oturabilir, bağdaş kurarak gevşek bir şekilde oturabilirsiniz ya da sizin için kuytu hissettiren herhangi bir pozisyonda oturabilirsiniz.

(3) Nefesinize odaklanın : Meditasyonun basit lakin manâlı bir parçası nefesinize odaklanmaktır. Nefesini en fazla hissettiğin yere odaklan; ağzınız, mideniz ya da burnunuz olabilir.

(4) Nefesinizi 2 dakika her tarafında izleyin : Derin bir nefes alın, karnınızı genişletin ve arkasından yavaşça nefes vererek karnınızı kasın.

(5) Bir süre sınırı belirleyin : Yeni başlayanlar için 5 ya da 10 dakika gibi kısa bir zaman sınırının olması daima yararlıdır. Daha fazla pratik yaptıkça, vakit sınırını aşamalı olarak artırabilirsiniz.

(6) Zihninizi denetim aşağı tutun : Meditasyon esnasında zihniniz diğer yöne dönerse, endişelenmeyin. Dikkatinizin nefesini bırakıp başka yerlere gitmesi doğal ve normaldir. Dikkatinizin dağıldığını fark ettiğinizde, yavaşça nefesinize odaklanın. Acele etmeyin, bilinçle nefesinize dönün.

(7) Görselleştirin : Bu, etkin bir hayal gücüne sahip ahali için yararlı olabilir, yani meditasyon kalitenizi ve dikkatinizi artırmanıza muavin olarak daha artı menfaat elde etmenizi sağlar. Belirtilmiş bir görselleştirme tekniği yoktur, kafanızla gidin ve bir rengi, kişiyi, alanı ya da kendinizi görselleştirin.

(8) Sesinizi kullanın : Aracılık sırasında ilahiler söylemenin insanların daha iyi meditasyon yapmasına muavin olduğu kanıtlanmıştır. Meditasyonla ilişkilendirilen en iyi aşina ilahiler ‘om’ veya ‘aum’dur. İlahi anlatmak nefesinizi ayarlamanıza da muavin olur. Om zikredilmesinin neden olduğu titreme, ‘iç masaja’ aynı bir his verir.

(9) Kolaylıkla bitirin: Meditasyon seansınızı bitirirken (zihniniz hazırlanmış olduğunda), yavaşça gözlerinizi açın ve etrafınızdaki her şeyi gözlemlemek için bir dakikanızı ayırın. Duygularınızı, bedeninizi ve düşüncelerinizi ayrım edin.

Meditasyonu kolaylaştırmak için öteki ipuçları aşağıdaki gibidir:

Her nefesi 1’den 10’a kadar sayabilir ve 10’a ulaştığınızda tekrar başlayabilirsiniz. daima oturmak ve meditasyon yerine getirmek zorunda değilsiniz, uzanmak ya da yoga nidra meditasyon yapmanıza tezgâhtar olabilir ve bu teknikle uykuya dalmanız oldukça doğaldır. Vücudunuza odaklanın (duruş, enerji vb.) Meditasyon yerine getirmek için zorlamayın, eğer zorlamanız gerekiyorsa, bir mola verin ve zihniniz ve bedeniniz tek bir yere oturmaya hazırlanmış olduğunda ona geri dönün.

Uzmanlar , haftada bir 45 dakika meditasyon yerine getirmek yerine, anlamsız zamanınızı seçmenin ve her gün 5-10 dakika meditasyon yapmanın en iyisi olduğunu söylüyorlar.

yeniden ve yeniden meditasyon yapabilirsiniz. Uyumlu meditasyonun hayat kalitesini iyileştirmeye asistan olduğu kanıtlanmıştır. Bu günlerde, stresi azaltmak ve zihne ve vücuda enerji tahsis etmek için okullarda ve işyerlerinde meditasyon özendirme ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah Gerçek Tarihte Şelemzar ’ı kime verdi? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, büyük selçuklu uyanış 1 bölüm filmi izle ve trt 1 uyanış büyük selçuklu 1 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.