Genel Blog

Yepyeni Bir Kripto Para Deneyimi Vadeden Platform: Coinoxs

24

Yepyeni Bir Kripto Para Deneyimi Vadeden Platform: Coinoxs

2009 yılında hayatımıza giren Bitcoin ile başlayan kripto para piyasası günümüzde de popülerliğini koruyor. Dünya genelinde kayda değer şirketlerin çalışanlarına sanal parayla ücret vermesi, 7 gün 24 saat işlem yapma imkânı, düşük düzeylerde komite ile gönderiminin kolay ve güvenilir olması gibi özellikler kripto paraya olan ilginin gitgide artarak artmasını sağlıyor.

Yerli yatırımlarla ve Can Azizoğlu girişimiyle takriben bir sene önce kurulan Coinoxs, kripto para ekosistemiyle ilgilenen yatırımcıların ve geliştiricilerin ilgisini çekmeyi hedefliyor. Coinoxs, İstanbul Nişantaşı’nda bulunan ofisinde ziyaretçilerine yüz yüze veri ve yardım vererek öteki kripto para şirketlerinde bulamayacağınız ayrıcalıklar sunuyor.

Coinoxs, kripto para ile sivil toplum kuruluşlarına bağış yapma imkanı sunuyor!

Coinoxs

Coinoxs’un hayata geçmek üzere olduğu projelerden biri olan “Coinoxs Explorer” adlı platformda kullanıcılar, blockchain ekosistemindeki tüm işlemlerin detayına canlı olarak ulaşıp, istatistikleri takip ederek sektörü tahlil etme imkanı bulacaklar. Bütün sunucuları Türkiye’de olan ve geliştirilebilir API’ları baştan sona firmalara altyapılar desteği de sağlayacak olan proje, alanında Türkiye’deki birincil girişimlerden biri olacak.

Firmanın üstünde çalışmakta olduğu bir öteki proje olan VaultX ise ilk yerli soğuk (dijital) mobil cüzdan olma özelliğini taşıyor. Hem iOS hem de Android platformundaki kullanıcılara sunulacak olan mobil dilekçe, kullanıcılarına kripto para birikimlerini güvenle saklayabilme, şekil değiştirme ve aktarım yapabilme imkânı sağlayacak. 

Coinoxs en sinyâl projelerinden biri ise sivil toplum örgütlerine kripto para ile bağış yapılabilmesini sağlamayı hedefleyen Coinoxs Charity olacak. Proje, ticari kazanç elde etmeden, doğrudan doğruya ilgili kuruluşun hesabına ister kişisel ister şirket kimliği ile bağış yapabilmenizi sağlayacak. Transparan işletmecilik ilkesiyle yapılan transferlerin detaylarını ve bağış miktarlarını görebilecek,bağışlarınızın nereye harcandığını da kurum ekranlarından peşine düşüp takip edebileceksiniz. Coinoxs hakkında daha fazla bilgi için coinoxs.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sonuyla Ters Köşe Yapıp Akıllara Kazınan 10 Netflix Filmi başlıklı makalemizde ak?llara, film ve kaz?nan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.