Genel Blog

Yoğurt Sevmeyen Var Mı?

146

Yoğurt Sevmeyen Var Mı?

Günün gelişigüzel saati tüketebileceğimiz  kebir benzeri azık maddesi olan yoğurdu sevmeyen yoktur sanırım.Şimdi bu şanlı gıdayı daha  haddinden fazla tüketmeniz için daha çok nedeniniz var.

 

 

1- Vitaminler-mineraller: Yoğurt; potasyum,  fosfor, riboflavin, iyot, çinko ve B12 vitamini itibarıyla varlıklı. Tıpkı   zamanda yağda eriyen vitaminler, rüyet fonksiyonlarına katkısı olan A vitamini ve muafiyet sistemini güçlendiren E vitamini içeriyor.

2- Kilo kaybı: Tennessee Üniversitesi’nde yapılan ayrımsız araştırmada, düşük kalorili diyetlerine   yoğurdu ekleyen ve günde üç sefer nezaketli yoğurt yiyici katmerli kiloluların, yoğurtsuz diyet  uygulayanlara göre yüzdelik  22 elan fazla kilogram verdikleri, yüzde 61 elan aşkın yağ yaktıkları tespit edildi.

Yoğurt yiyenlerin antrparantez, akıl bölgelerinden yüzde  81 henüz fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı. Yoğurttan   aldığımız kalsiyum, yağ   yakımını hızlandırıyor.

3- ‘Arkadaş’ bakteri: Benzeri-çoğumuz bakteri   denince bunun eğin için zehir bire bir molekül olduğunu düşünücü. Ancak yoğurt, bacanak bakteriler içeriyor. Yoğurt üzere fermente ürünler, vücudumuz üzere müfit bakteriler ‘probiyotikleri’ içeriyor.  Bağırsaklara müfit besinlere probiyotik gıdalar deniyor. Probiyotikler, hazım  sistemini rahatlatıyor ve   bağışıklığı güçlendiriyor.

4- kan basıncı: Sonuç yapılan icraat, süt ve benzin ürünlerinin ahenktar tüketiminin faziletli tansiyon riskini azalttığını gösteriyor. Araştırmalara bakarak, günde 2-3 porsiyon bir iki besili süt ürünü tüketenler, on paralık tüketmeyenlere kıyasla yüzdelik 50 henüz az faziletli kan basıncı riski taşıyor.

5- Tok hissettirir:  Washington Üniversitesi’nde açlık,  tokluk ve ahir öğünde tüketilen kalorimiktarıyla ilgili aynı iş yapıldı. Bireylere; yoğurt, şeftali aromalı içecek ve şeftali suyu, vuzuh misil olarak verildi. Yoğurt tüketenlerde diğerlerine göre henüz yüksek tokluk geliştiği görüldü. Yoğurt gibi proteini efdal besinler, düşük  proteinli gıdalara göre temas antlaşma daha doyurucudur.

6- Adale gelişimi: Ciddi  egzersiz çalışması sonrasında protein içeriği yüksek yoğurt, bereketli aynı intihap. Protein, kasların kendini toparlaması üzere zaruri.  Ayrıca yoğurtta kâin  karbonhidrat, güç antrenman sonrası kaslarda azalan   depoları dolduruyor.

7- Kalsiyum: Kalsiyum, kıpırdak kemikler ve dimdik dişler üzere yetişkin. Cisim ehliyetli kalsiyum aldığında bu, direkt kemikler üzere kullanılıyor. Yoğurt kalsiyumun çok ferah tıpkı kaynağı amma bir iki besili olanları bundan sonra kalsiyum içeriyor. 1 kase tekmil yağlı yoğurtta kalsiyum oranı, 330 mg.’ken 1 kase light yoğurtta 350 mg.

8- Bağışıklık sistemi:  Viyana Üniversitesi’ndeki çalışmaya göre, günde 3-4 porsiyon  yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşmada çalım oynayan ‘T hücreleri’ni daha yaşayan ve hareketli ayla getiriyor.

9- Laktoz intoleransı: Bazen yoğurtların  etiketlerine baktığınızda ‘etkili ve hareketli firez’ ibarelerini görebilirsiniz. Yoğurt yapabilmek üzere süte  ‘laktoba- sillus bulgaricus’  ve ‘streptococcus thermophilus’ ünlü etkili, deli dolu kültürler ilave ediliyor. Bu kültürler, laktozu parçalıyor, böylelikle laktoz intoleransı olan erat sindirim siteminde sevgili yaşamadan yoğurdu tüketebiliyor.

10-Osteoporoz:  Kemiklerin kütle kaybetmesine kere açan, koca görülen kemik metabolizması hastalığına deniyor. Osteoporoz-tagaddi  ilişkisine baktığımızda, karşımıza sınırlı kalsiyum tüketimi ve D vitamini alımı çıkıyor. Yoğurttaki kalsiyum ve D vitamini kombinasyonu kazanım yaratıyor. Kalsiyum kemiklerin güçlenmesini sağlarken,   D vitamini kalsiyumun depolanmasına apotr oluyor.

(dilara verimli haberi)

Kimlik Dimdik Beslenme yoğurt yoğurdun faydaları

Yoruma kapalı.