Genel Blog

Yorgos Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir? Yorgos’un gerçek adı! Nik Xhelilaj kimdir dini ne?

16

Yorgos Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir? Yorgos'un gerçek adı! Nik Xhelilaj kimdir dini ne?

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir? sorusu TRT1’in dizisiyle gündeme geldi. Nik Xhelilaj diziye 3. bölümde dahil olmuştur. Peki fakat Yorgos kimdir? Kaç yaşında, nereli? Evli mi? 

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir?

Bizans’ın korkusuz bir kumandanı olan Yorgos, kardeşinin ölmesinin sorumlusu olarak Selçuklu’yu ve Türkleri görmekte ve Türklerden nefret edilen şey etmektedir. Üst seviye ok ve kılıç kullanabile Yorgos zinde bir Türk komutanı ile karşılaşmadığı için kendisini yenilmez zannetmektedir.

Selçuklu’yu yıkmanın tek yolunun içlerine girerek onları dikkatsiz avlamak olduğunu bilen Yorgos güçsüzleri öldürecek dinç rakipleri aleyhinde ise kaçacaktır.

Nik Xhelilaj kimdir?

5 Mart 1983 tarihinde doğan Anavut oyuncu Türkiye’de o kadar fazla dizi ve film projesinde görev almıştır. 2012 yılında Her Sevda Bir Veda ve Kayıp Büyük Kasaba dizilerinde görev aldıktan sonra Türkiye2de kalarak oyunculuk hayatına devam etmektedir. Son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde Marco karakterine hayat veren Nik’in ülkemizde o kadar fazla hayranı vardır.
5f9705f370380e16605ea80d

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah kimdir? Hasan Sabbah ne zaman ve nasıl öldü? başlıklı makalemizde hasan sabbah, hasan sabbah hayatı ve hasan sabbah kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.