Genel Blog

Yüzakı Dergisinin Aralık 2020 Sayısı Çıktı

137

Yüzakı Dergisinin Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Hüdayi Vakfı Uganda Kololo’da Müslümanların ibadet ve yetişek mekânı ihtiyacını istikbal noktasında kebir benzeri boşluğu doldurması beklenen “Seyyidina Ebubekir Camiî” adıyla ayrımsız cami inşaa ediyor.

Kololo bölgesindeki Müslümanların tapınma ve eğitim bilimi mekânı ihtiyacını karşılama noktasında büyük bire bir boşluğu doldurması muhtemel Seyyidina Ebubekir Camiî’nde sizin dahi bir tuğlanız bulunsun.

Sizlerin katkılarıyla inşa edilecek bu camiden yükselecek ezan sadalarının şefkat ve merhamete eksikli parçalanmamış gönüllere dokunsun ve hidayetlere çevirici olsun.

AFRİKA’DE EZAN SESİ GÖNÜLLERE DOKUNSUN. BİR TUĞLA BILE SİZDEN OLSUN!

“Cenabıhak’ın mescidlerini ancak Tanrı’a ve âhiret günü­ne inanan, namazını kılan, zekâtını veren ve serbest Allah’fecir korkup çekinen kimseler bayındırlık edebilirler.” (Tevbe Suresi, 18)

“Ki Tanrı’ın rızasını kâm ederek tıpkısı mescid inşa ederse, Allah ona Cennet’te ayrımsız familya düz yazı fehamet.” (Buhari, Salât 65)

Hüdayi Vakfı güçlükle içinde ve yetersiz dışında yer çok gerekseme duyulan bölgelerde cami, mescit, mahdut, Düzem’an kursları, informel eğitim merkezleri, kültür sarayı ve külliye kadar dini yapılar, terbiye ve ekin müesseseleri nesir ederek nahiye halkının, öğrencilerin ve yetimlerin istifadesine sunuyor.

Afrika’dahi on binlerce nüfuslu şehirlerde cami olmadığı amacıyla sahrada salat kılan Müslümanlar var. Hele rustik alanlarda bir nice yerde üstü otlarla kaplı, degaje alanda yunak ve yağmur altında kumlu zeminde akman olmayan yerlerde tapınmak zorunda küsurat müslüman kardeşlerimizin serin ve akman tıpkısı ortamda perestiş etme imkanına kavuşmaları için Afrika’nın sunu ücra bölgelerinde mescidler, cami ve sair değişik müştemilatları içerisinde barındıran külliyeler düz yazı ediliyor.

SEYYİDİNA EBUBEKİR CAMİÎ VE KÜLLİYESİ

Bu cami ve külliyelerden birisini üstelik nüfûsunun %35’i Dindar olan Uganda’bile, Hüdayi Vakfı’nın insancasına yardım ve eğitim bilimi hizmetlerini birlikte gerçekleştirdiği hissedar kuruluşu Tesanüt ve Yardım Vakfı –MEDIH eliyle hükûmet merkezi Kampala’nın kalbi namına kabul edilen Kololo bölgesinde nesir ediliyor.

Uganda’daki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine 10 an tutum mesafesi uzaklığında bir bölgede, topografik yerine eğimli bire bir yer konusunda 960 m2’lik arsaya betonarme adına nesir edilen Seyyidina Ebubekir Camiî’nde 2 bodrum intaç, destek bitirme ve medar eğin (+1) mahfil cellat bulunmaktadır. 300 m2’lik dayanç ve 100 m2’lik mahfil katlarında 400 kişinin tıpkısı anda namaz kılabileceği cami; şadırvan ve abdesthaneler, İmam Evi, informel eğitim merkezi ve başka müştemilatıyla ibadetin beraberinde eğitim bilimi ve kültür hizmetlerinin dahi icra edileceği mini tıpkı külliye olarak nesir edilmektedir.

Kololo bölgesindeki Müslümanların ibadet ve eğitim bilimi mekânı ihtiyacını istikbal noktasında cesim aynı boşluğu doldurması beklenen Seyyidina Ebubekir Camiî’nde sizin birlikte benzeri tuğlanız bulunsun.

Sizlerin katkılarıyla mensur edilecek bu camiden yükselecek ezan sadalarının şefkat ve merhamete eksikli bilcümle gönüllere dokunsun ve hidayetlere açacak olsun.

Bağışlarınızı “Genel Armağan” başlığı üzerinden açıklamaya “Uganda Camiî İnşaatı” yazarak havale-EFT yahut online ödül üzerinden banka kartlarıyla yapabilirsiniz.

Hüdayi Vakfı bergüzar hesap numaraları amacıyla tıklayınız.

Hüdayi online bağış için tıklayınız.

Yoruma kapalı.