Genel Blog

Yüzakı Dergisinin Kasım 2020 Sayısı Çıktı

146

Yüzakı Dergisinin Kasım 2020 Sayısı Çıktı

Düzce’dahi ortaöğretim öğrencileri, ihtiyaç sahibi ayrıntılar amacıyla düzentileme masası üretti.

Düzce Gölyaka Kaymakamlığı, İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü ve Gölyaka Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi gelişim birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, ilçedeki 25 ailenin babasız ve öksüz çocukların mücahede masası ihtiyacını koparmak için himmet başlatıldı.

Lise öğrencileri ihtiyaç sahibi çocuklar amacıyla himmet masası tasarladı

Proje kapsamında ilçe vasıtasıyla belirlenen gerekseme sahipleri dallar için Gölyaka Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümünde öğrenim gören öğrenciler vasıtasıyla okulun aplikasyon alanında emek masaları üretildi.

Gölyaka Kaymakam Vekili Abdullah Kurt, masaların teslimi öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Şeker Bayramı öncesi ilçede babasız ve fakir bala mevcut 25 haneyi ülfet ettiklerini belirterek, öğrencilerin mücahede masalarının olmadığını belirleme ettiklerini söyledi.

Gölyaka Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümünde yapılacak çalışmayla bu ihtiyacı giderebileceklerini gördüklerini anlatan Kurt, okulda tahsil gören öğrencilerin ihtiyaç sahibi çocuklar üzere 15 say masası ürettiğini tabir etti.

Aldanmaz, emek masalarını çocuklara tasdik edeceklerini aktararak, “Burada teorik eğitimden ayrımsız kadem daha ileriye gidip istihdama müteveccih tıpkısı eğitimi amaçlıyoruz. Üretimimizin miktarının gerçekte bizim amacıyla tıpkı önemi namevcut. Amacımız, üretime katkı sunmak, öğrencilerimizin üretime yardım sunması, eğitilirken üretilmesi ve istihdama ulama arz etmek.” diye niteleyerek konuştu.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Ergin Taştepe ise ihtiyaç sahibi öğrencilerin tayin edilmesinin peşi sıra okulun imkanlarını kullanarak projeyi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Öğrencilerin sosyal kalın projesi kapsamında iyicene hareket çıkardığını belirterek, “Çocuklarımızın mutluluğunda, yüzlerinde bire bir tebessümün oluşumunda bizim dahi aynı nebze payımız oluyorsa hangi bahtiyar bize.” dedi.

Okul müdürü Uzun Gürleyen dahi okulun bulunan imkanlarla möble sektörü üzere elemanları yetiştirdiğini aktararak, “Bu kabilinden sosyal projelerle öğrencilerimiz sektöre hem adapte olma imkanına eş oluyor hem de yaptıkları ürünlerin evimizde, gelişim yerimizde kullanıldığını görmeleri onlara özgüven kazandırıyor. Burası onlar üzere tüm tıpkısı punt merkezi oluyor.” ifadelerini kullandı.

Köken: AA

Yoruma kapalı.