Genel Blog

Zayıflama İlaçlarının Zararları

147

Zayıflama İlaçlarının Zararları

ERCİYES Üniversitesi Tababet Fakültesi Sülale Hekimliği Temel Bilgi Dalı Başkanı Prof.Dr. Hasan Basri Üstünbaş, aşkın kilolardan kurtulmak isteyenlerin başvurdukları yöntemlerden zayıflama haplarının serencam paye bati olduğunu söyledi.
Prof.Dr. Üstünbaş, kurumak talip begayet balaban kimselerin bunu doktor ve diyetisyen kontrolünde yapmaları gerektiğini belirtti.
Prof. Dr. Üstünbaş, fazla kilolarından sıyrılmak isteyen kadınların bu hapları çok kullandığını, zayıflama haplarının söylendiği kabil vücuda kazanım sağlamadığını anlattı. Prof.Dr. Hasan Basri Üstünbaş, “Bu haplar vücut bünyesini ve beslenmeyi bozuyor. Ayrımsız müddet sonra o

insanın midesi imdi bire bir husus akseptans etmez ağıl geliyor. Sonrası müfrit zayıflama ve zayıflıktan ufuk ölümler dirimsel. Bundan hava piyasada rasgele satılan zayıflama haplarına onur edilmemeli” dedi.
Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş, cılızlaşmak amacıyla diyete başvuran kişilerin bu işi mutlaka tıpkısı doktor yahut diyetisyen denetiminde yapması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:
“Bu gelişim doktor veya diyet uzmanı kontrolünden yapıldığında bünye o kadar uymazlık görmez. Zira hekim veya diyet uzmanı, vücudun gidişatına tutkun adına icabında diyeti kesebilir ya de devam ettirebilir. Zayıflama ihtiyacı duyan insanlarımıza çağrımız; bu işi pekâlâ hekim yahut diyet uzmanı kontrolünde yapmaları. Zayıflama hapları veya buna analog ürünlerle uzmana danışılmadan yapılan kefaret, ilerisi amacıyla insanı izansız dönüşü sıfır duruma sokabilir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Etiket Nebati zayıflama ilaçlarının taraf etkileri Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş Hasan Basri Üstünbaş zayıflama ilaçları zayıflama ilaçlarının yan etkileri zayıflama hapları zayıflama haplarının zararları

Yoruma kapalı.