Genel Blog

Zayıflamanın Püf Noktalari – Kolay Zayiflama

144

Zayıflamanın Püf Noktalari - Kolay Zayiflama

Zayıflamanın Püf Noktalari – Kolay Zayiflama
Baharat mevsiminin gelmesiyle alay malay herkesi zayıflama telaşı sardı. Bilinen; kıyafetler özgürleşecek, fazlalıklar paltoların ardına saklanamayacak, kilolar gitmediği taktirde deniz keyfi zevkten çok benzeri sendroma dönüşecek. Hareketsizlik, ruhsal gerilim, fast food aşındırmak ve atıştırma alışkanlığı, uykusuzluk evet dahi çok uyuma, semiz yiyecekler… Ve maalesef hayatımızda mübrem tıpkı nesep; şişmanlık.
Zayıflamanın Püf Noktaları
Ancak bahsettiğimiz yepyeni diyetlerle değil, tetik olun! İşte ideal kilo vermenin püf noktaları.
Bahar mevsiminin gelmesiyle gelişigüzel herkesi “zayıflama” telaşı sardı. Bilindik; kıyafetler özgürleşecek, fazlalıklar paltoların ardına saklanamayacak, kilolar gitmediği taktirde deniz keyfi tıpkısı “araz”a dönüşecek…
Hareketsizlik, stres, fast-food ve atıştırma alışkanlığı, uykusuzluk evet dahi fazla uyuma, besili yiyecekler… Ve maalesef mübrem tıpkı kök bire bir mahiyet; şişmanlık..
Yekpare dünyada zamanla grafiğini yükselten obezite daha çok tıpkı çor konumunda. Seçkin beş kişiden birinde kesinkes tanıdık bu boyut, sağlığı bir hayli tehdit ediyor. Fiziksel aktivitede azalma, beslenme alışkanlıkları, yaş, eşey (karı), ırksal faktörler, yetişek düzeyi, dünyaevi, veladet sayısı, sigarayı terk ve ispirto risk faktörleri beyninde. Tartısız ya bile çok tagaddi yanında ihtisas, gerginlik, damar tıkanıklığı, kolesterol ve şeker kabilinden birçok hastalığa okuntu çıkarıyor.
Kışın alınan kilolar, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çabucak uğratmak isteniyor ve ilaç yepyeni diyetlerde bulunuyor. “1 haftada 5 kilogram isnat etmek” üzere tıpkı şaşırtıcı adına tanıdık bodur kesiksiz diyetler, keyif açısından korkulu sorunları de yanı sıra getiriyor. Hazım ve asap sistemi bozuklukları, anemi, bezginlik, halsizlik, çıban dönmeleri, bulantı ve gaseyan bunlardan vakit kaybetmeden bire bir kaçı… Şuursuz tagaddi, sıkıntılı rızık öğeleri metabolizmayı çabucak çökertiyor. Kilogram kayıpları yağ namına akarsu ve kastan oluyor. Metabolizmanın yavaşlaması, verilen kiloların ve ayrıca henüz fazlasının anlaşılan bire bir müddet sonraları çabucak alınmasına neden oluyor.
UZMANLARDAN TAVSİYELER….
Cılızlaşmak isteyen tıpkısı sevimli öncelikle beynini bu koşula hazırlamalı, ayrımsız uzmana başvurmalı ve hedef belirlemelidir. Az, kesif ve sili yemelidir. Etraflı vadeli diyetler uygulamalıdır. Kilo almanın temelinde yatan atıştırma ve ölülük kabilinden alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Günlük alınan ısın miktarından 500-1000 kalorilik kısmının birkaç alınması haftada averaj 1 kilogram verilmesini sağlar ve akıllıcasına olan üstelik bu ölçüdür. İstenilen kiloya ulaştıktan sonra katiyen koruma programına geçilmelidir.
“İDEAL KİLO ÖDEME”NİN SIRLARI…
Yaş, kilo, kabile, fiziki aktivite düzeyi ve gövde analizinize göre akla yatkın benzeri tagaddi programı izlem edin.
Kıtlık hissettiğinizde bisküvi, kek, börek vb. gıdaların hesabına evvel aynı boduç su içmek ve kâr, kepekli kraker, yoğurt, beyaz peynir, zayıf erik, 3-4 skor koz üzere belli belirsiz ve sindirimi yalınç yiyecekler atıştırın.
3 açıklık öğün ve 3 esas posta yemeyi meleke edinin ve katiyen aç kalmayın.
Günde averaj 45 an üslup yapın.
Günde 8-10 boduç su amacıyla.
Nefes şekerini derhâl yükseltip düşürmeyen, tokluk hissi veren, kepekli ve lifli yiyecekleri yeğleme edin. Üç beyazı (şeker-un-sodyum klorür) listenizden çıkartın.
Kızartmayı sofranızdan uzaklaştırın, onun adına ızgara, haşlama ve buğulama türüne kayran verin.
Aymazlık düzeninizi dengede tutun. Haddinden Fazla uyku kadar uykusuzluk de kilogram aldırır, çünkü beş altı aymazlık sinir sisteminin dengesini bozar, ruhsal gerilim yaratır ve bu de paralel adına atıştırma eğilimlerini arttırır.
Reçeli kişi öz şekeriyle yapın.
Etanol alımını azaltın.
Sigara, kıraathane ve kafeinli içecekler soluk şekerini düşürerek yiyintili gıdalara saldırmaya hastalık olduğu amacıyla bunlardan uzak durun. Amade gıdalar ve asitli içecekleri hayatınızdan çıkarın.
Zayıflama ilaçlarından kaçının. Zira bitkisel zayıflama ilaçları; vücutta B1 vitamini (thiamin) eksikliğine yol açıyor, karbonhidrat metabolizmasını etkiliyor, iştiyak dışı göz kayması, yürümede muvazenesizlik ve asabiyet kabilinden sinir sistemi bozuklukları yaratır.
Tartılmayı yordam haline getirin ve eğer mümkünse yediklerinizi perese edin.
Al cilt tüketimini yer organ indirin, onun hesabına sınırlı ölçülerde tavuk ve balık tüketin.
Yiyecekleri çokça çiğneyin, porsiyonları azaltın, sofradan tıka basa tok namına kalkmayın.
Semere ve tatlıyı yemekten fire saat sonradan yemeyi yeğleme edin.
Sofranızda “Omega 3″ ve “Omega 6″evet düzlük verin. Omega 3; ceviz, fındık, soya fasulyesi, gözleme, ıspanak, brokoli, marul, kanola bitkisi, antipatik su balıkları, balık yağı ve Omega 6 birlikte gündöndü, akdarı, soya fasulyesi ve tahıl ürünlerinde bulunur.
– Eğer kabızlık sorunu ile alın karşıyaysanız; eli nimetli sebze ve salata yiyin, spor yapın ve bereketli akarsu üzere.
Ekmek sepetini sofranızda bulundurmayın ve katiyen televizyon karşısında yemek yemeyin.
Acımasız yağ yerine likit yağ kullanın ve vücut yemeklerine yağ katmayın.
Kategorik bir iç salgı bilimi uzmanına başvurun. Zira hormon bozukluğu de acul kilo kabul etme ve hız gösterilse bile kilogram verememe kabilinden mesail yaratır.
O yüzden aşağıdaki hormon değerlerini taharri ettirin.
Tiroit Bezi hormonu: kalkan bezi T4 ve T3 ünlü iki kalem hormon salgılar. Tiroit Bezi hormonu azlığı metabolizmayı yavaşlatarak henüz fazla kilo verilmesini önler.
İnsülin hormonu: Bu hormon kanda haddinden fazla yüksekse nefes şekeri düşer. Bu dahi lezzetli gıdaları çıktı tükemeye sebep olur.
Ghrelin hormonu: Mideden salgılanan bu hormon, kilo vermeye başladıkça kanda artmaya başlar ve kişiyi kemirmek yemeye yöneltir.
Oreksin: Beyinden salgılanan bu hormon da zayıfladıkça kemirmek yemeyi artırır.
Leptin: Yağ dokusundan salgılanan bu hormondaki tadilat de kilogram vermeyi önler. Yağ kaybettikçe veya kilogram verdikçe kandaki leptin hormonu düşer. Bağan leptin düzeyleri beyni uyararak aşındırmak yemeyi artırır.

Kimlik zayıflamanın püf noktaları kolay zayıflamanın püf noktaları dosdoğru zayıflamanın püf noktaları zayıflama püf noktaları acul zayıflamanın püf noktaları zayıflamanın püf noktası zayıflamak üzere püf noktalar zayıflamada püf noktalar zayıflama noktaları ömer çoşkun zayıflamanın püf noktaları sağlıkta püf noktalar zayiflamanin mufassal noktalari Leptin Oreksin İnsülin hormonu Tiroit Bezi hormonu

Yoruma kapalı.