Genel Blog

Zayıflatan ve Stresten Arındıran Bitki Çayları

160

Zayıflatan ve Stresten Arındıran Bitki Çayları

Bahar yorgunluğu havaların ısınmasıyla tezce kolaylıkla herkeste oluşur. Bazılarımız ayrıntılı müddet bu yorgunluğu üzerimizden atamayız. bitki bilimi ve kozmetoloji uzmanı Pervin Bulgak,  baharla alay malay canlanan ruhumuzun cisim yorgunluğunu, evde kendimizin hazırlayacağı niteliksiz ama faal nebat çayları ile yenebileceğimizi açıkladı. Antrparantez bu nebat çaylarının, metabolizmayı hızlandırıp sindirimi kolaylaştırdığı üzere zayıflatıcı özelliği bile bulunuyor. Bunun birlikte günlük hayatın getirdiği stresten dahi nebat çayları sebebiyle  kurtulabiliriz. İşte o olağanüstü nebat çaylarının tarifi;

 

Ruhsal Gerilim Dindiren Çay Malzemeler 1 adet limon 1 kahve kaşığı kekik 1 öz kaşığı lavanta 1 kemirmek kaşığı nane 1 kahve kaşığı bal Limonun kabuğu rendelenir. Rendeli kabuklar nane, lavanta ve kekikle karıştırılır. Bu mahlut ilkin kaynatılmış 1/2 litre suyun zarfında 15 an demlenir. Arkası Sıra süzülür. İçilmeden önceki bal arttırma edilir. Not: Bu öz isteğe mecbur olarak günde 2-3 bardak içilebilir.

Metabolizma Tacil Çayları; Malzemeler 3 skor limon 2 skor greyfurt 4 çamçak akarsu 3 aşındırmak kaşığı bal Sulu Zırtlak ve greyfurt kabukları ile bu arada uzun tafsilatlı doğranır. Tıpkı kabın içine konan suyun içine atılırlar ve 15 an boyunca kaynatılır. Öfkelenme sonunda süzülür. Soğuduktan sonradan içine bal arttırma edilir ve karıştırılır. Nokta: Elde edilen mahlut seçme yemekten bilahare 1 boduç içilir.

Malzemeler 4-5 adet cılız erik 1 temel enginar 1/2 çay bardağı adaçayı 1/2 öz bardağı yoğurt çiçeği 1/4 öz bardağı lavanta 1 çay bardağı süpürge otu yaprağı Enginar doğranır, erikler parçalanır. Peşi Sıra enginar ve erik sair malzemelerle karıştırılır. 1 litre akarsu kaynatılır. Kaynamış suya hazırlanan mahlut konur ve cisim kapatılarak 20 an demlenmeye bırakılır. Demlenince öz süzülür. Perese: Elde edilen nakit günde 3 kat yemeklerden sonra içilmelidir.

 

Kimlik Şifalı Çaylar bitkisel kefaret çaylarla diyet rejim tarifleri bahar yorgunluğu stresten temizlenme

Yoruma kapalı.