Genel Blog

Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

31

Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

İbo Show’un 24 Nisan sıra gecesi konuğu olarak ekranlara gelen Zekeriya Ünlü’nün hayatına dair ayrıntı merak edilmeye başladı. Türküleriyle dillerden düşmeyen Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları, türküleri nelerdir sorusuna yanıt aranıyor. Çoğu albüm çalışması olduğu aşina şarkıcının esas çıkışı ”Bu Adam Benim Babam” albümü ile olmuştur. İşte İbo Show konuklarından Zekeriya Meşhur hakkında bilgiler!

Zekeriya Meşhur kimdir, kaç yaşında, nereli?

Zekeriya Ünlü Şanlıurfa Ticaret Lisesi mezunudur. 1962 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Memleketi’nde Kazancı Bedih ve Tenekeci Mahmut Güzelgöz’den ders almış kendi kendine sıra gecelerinde yetişmiştir. İlk ve ortaokulu memleketinde tüketen Zekeriya Meşhur, Şanlıurfa Ticaret Lisesini bitirmesinin peşinde Kazancı Bedih, Tenekeci Mahmut Güzelgöz gibi ustalardan ders almaya başladı. Kendini sıra gecelerinde yetiştiren Zekeriya Ünlü, sanat yaşamına İstanbul’da devam etmeye karar yerdi. Burada 7 kaset ve 3 LP yaparak Türkiye’nin tanınmış ve sevilen sanatçıları arasında yerini bölge Zekeriya Ünlü, müzik çalışmalarını Şanlıurfa Sıra Gecesi ve arkadaşları gurubunda sürdürüyor. Zekeriya Meşhur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

60841637bf214429ac02da18

Bir önceki yazımız olan Aslı Turanlı, yeni projesine 15 Haziran'da başlayacak başlıklı makalemizde aslı turanlı, aslı turanlı gelişmeleri ve aslı turanlı haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.