Genel Blog

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim?

0 327

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim?

1 Nisan 2020 tarihinde Hazine bakanı Berat Albayrak‘ın kamu bankalarının destek paketini açıklamasının ardından Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından Korona virüsünün verdiği mali tahribatı en aza indirmek ve temel geçim masraflarını karşılayabilmek için verilen Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri açıklanmaya başlandı. 1 Nisan’dan itibaren başvuru yapan vatandaşlarımızın telefonlarına onay mesajları Ziraat bankası tarafından gönderilmeye başlandı. Hala olumlu ya da olumsuz kredi mesajı almamış vatandaşlarımız şimdilik beklemede kalabilirler. Kredi başvurusu muhtemelen değerlendirme sürecinde bekliyor olabilir. Başvurunuzu kontrol etmek için TIKLAYIN. Burada sizi iki seçenek karşılıyor ziraat bankası müşterisi olanlar ve hesabı hiç olmayanlar..

Ziraat Bankası Müşterileri İçin Onaylanmış Krediyi Çekme

Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından olup hemen hemen herkesin kullandığı bir bankadır. Ziraat bankasından Bireysel Temel İhtiyaç Kredi başvurusu yaptınız ve onay mesajınız geldi. Yapacağınız tek şey mesajdaki miktar ile talep edilen kredi miktarını internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan onaylamak ve ziraat bankası hesabınıza parayı aktarmak.

Ziraat bankası kartınız veya hesabınız var ise hemen https://bireysel.ziraatbank.com.tr/adresine girerek işlemleri başlatabilirsiniz. Bunun yanında akıllı telefonunuza ziraat bankası mobil uygulamasını indirerek Hemen Başvur başlığından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İzlenecek yol: Başvurular > Başvuru Takip > Ürün Başvurularım > Dijital Başvurularım > Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi
Daha önceden Ziraat bankası müşterisi olup da inter aktif bankacılığı kullanmamışsanız tek yapmanız gereken kredi kartınız ya da banka hesap kartınızın üstündeki bilgilerle şifre talep etmek ve internet bankacılığını aktif etmek.

Ziraat Bankası Müşterisi Olmayanlar İçin Onaylanmış Krediyi Çekme

Vakıfbank kredi kartınız veya hesap kartınız yoksa size sms ile talep edilen kredi tutarını atm’lerden TC. kimlik numaranız ile çekim yapabilir ya da banka şubesinden temin edebilirsiniz. 5Bin – 7500 ve 10 bin lira gibi büyük tutarları tek seferde Atm’lerden çekemezseniz bunun yerine hafta içi 12:00 dan sonra banka şubesine uğrayıp kredi tutarını elden alabilir ya da mevcut başka bir banka hesabına EFT yapabilirsiniz. Salgın önlemleri kapsamında şubelere ve kalabalık ortamlara girmenizi tavsiye etmiyoruz.

Ziraat Bankası Başvurum Reddedildi

Ziraat bankasından Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvurunuz olumsuz sonuçlandığında farklı bir kamu bankasından tekrar müraacat edebilir veya aile bireylerinden bir başkası başvuru yapabilir. İkinci başvuruyu eş&çocuk şeklinde yapmayı düşünüyorsanız işsiz olmak veya ev hanımı olmak kredi başvurusu yapmak için engel değil aksine kredi onay için kıstas zaten dar gelirli olunması olduğu için daha hızlı onay alınabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.