Genel Blog

Ziraat Bankasından Düşük Faizli Konut Kredisi Başvurusu

0 170

Bu günlerde tüm bankalar rekabet halinde olup, olanak sağladıkları kredileri kamuoyunun bilgisine sundular. Kimi bankalar düşük faizli konut kredilerinde, kimi bankalar düşük faizli temel ihtiyaç kredisi ve taşıt kredileri vermektedirler.

Ziraat Bankası’da bu süreçte ziraat bankası temel ihtiyaç kredi desteği dışında ayrıca düşük faizli konut kredisini uygulamaya sundu. Peki bu kredi sisteminden herkes faydalanabilecek mi şartlarda belli olmaya başladı.

Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alabilirim?

Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu krediye herkes başvurabilir. Ancak bu krediye başvururken kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir.

Koronavirüs COVİD-19 salgınından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu pakette 500 bin lira altındaki konutlarda kredi oranı artırılıp, peşinat oranı düşürülmüştür.

Konut Kredisi Peşinat Ne Kadar?

Konut kredisi peşinat oranı ne kadar? sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son nokta koyuldu. Peki bundan sonraki süreçte kredi peşinat oranları ne kadar olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada 500 bin liranın altındaki konutlarda peşinat oranı %20 den % 10 a düşürüleceğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Başta Ziraat Bankası olmak üzere tüm bankalar konut kredisi vermek için harekete geçti. Ziraat bankası şuan düşük faizli konut kredilerinde bireysel ve kurumsal müşteriler için 0,94 faiz uygulamaktadır.

Kredi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

  • Kredi Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalışma durumunuzu gösteren gelir belgesi
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.