Genel Blog

ZSNES

23

ZSNES

ZSNES, Super Nintendo oyunlarını PC üzerinden oynamak için sunulmuş en başarılı emülatör olarak uyarı çekiyor. Çıktığı ilk günlerde Snes9x’in gölgesinde çoğalan bu emülatör, gelişmiş arayüzü ve gün geçtikçe çoğalan yeni özellikleriyle bir numaralı konuma geçmeyi başardı. Oyun kütüphanesinin en büyük kısmını destekleyen bu emülatör, yalnızca Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars oyarken sorun yaratıyor. Bunun haricinde ekstra çiplerle desteklenmiş olan Star Fox, Donkey Kong Country, SMW 2 ve Tales of Phantasia gibi oyunlar ZSNES ile çalışıyor.

Bu emülatörü benzersiz kılan bir başka nitelik de oyun içi görüntülere katabileceğiniz filtrelerin çeşitliliği. Bu grafik filtrelerinin kullanıımıyla pikselli görüntüyü adamakıllı yok etmeniz mümkün. Dövüş oyunları oynamayı seviyorsanız macro komutlar ile özel hareketler yapmanız da mümkün.

Game Genie ve Pro Action Replay kodlarını kullanabildiğiniz gibi, bu kosları oyunlara kadar kaydetmeniz de muhtemel. Oyun içi kaydetme ve yükleme seçeneklerine de sahip olan ZNES’in en acayip özelliklerinden iki tanesine de dilediğiniz ses kanallarını veya gösterme katmanlarını iptal edebilmeniz. Böylece bir fotoğraf düzenleme çalışması için zorunlu materyali ayıklamanız olası, ya da oyun içi çalan müziğe remix yapma imkanınız da var.

Super Nintendo ruhunu %99 yansıtan bu harika emülatör, benim tüm platformlar arasında en beğendiğim örnektir. SNES seviyorsanız ZSNES’e mutlaka sahip olmalısınız.

İndir

Bir önceki yazımız olan Gamepad Map başlıklı makalemizde download gamepad map, gamepad map ve gamepad map free download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.